Showbyznys

20. července 2014 12:31

redakce Prima Lajk

5 tipů, co si dát k jídlu v tomhle vedru. Ochladí vás!

Totální hic a vy nevíte, co si dát k snědku? Tady je pár tipů na jídlo, které vás ochladí!

Melouny - obsahují 90 % vody a pomůžou udržet vaše tělo ve formě. Nemají moc kalorií, rozhodně vaši postavičku do plavek nezruinují. Ostatní ovoce je výrazně sladší. Každopádně jezte je zralé, kdy obsahuje dostatek tekutin, o které přicházíte.

Zelenina - obecně platí ve vedrech za dobrou volbu (jen si na ni nesmíte nalít majonézu). Některé druhy obsahují více vody než jiné. Dobrý tip je například řapíkatý celer nebo salátová okurka. Ne nadramo jsou tzatziki v horkém Řecku tak oblíbené.

Koření neuškodí - Zatímco česká kuchyně vás totálně uzemní a na její trávení spotřebujete zbytky energie, indická nebo jiná asijská mírně pálivá kuchyně spořádaná někde ve stínu, není vůbec špatná volba. Pálivější koření totiž pomůže tělu nahodit proces pocení a ten je pro termoregulaci důležitý. Nepodceňujte pitný režim!

Rýže - Ze všech příloh je nejsnáze stravitelná. Knedlíky škrtněte (o tom už byla řeč) a pokud nemáte rýži rádi, zvolte brambory nebo těstoviny. Obsahují sacharidy, které organismus v horku "nahodí". Ze všech druhů masa jsou ve vedrech nejvhodnější ryby kvůli své snadné stravitenosti a také obsahu vody.

Vodová zmrzlina - Zapomeňte na sladké smetanové bomby, jejich zpracování organismus zbytečně zahřeje. Dejte si raději dřeň.

Sdílejte článek

Přečtěte si také