Showbyznys

3. srpna 2015 16:14

Petr Cífka

5 vlastností Mimoňů, ze kterých byste si rozhodně měli vzít příklad

Jsou mrňaví, žlutí, roztomilí a dokonale věrní. Řeč není o psech, ale o animovaných mimoních. Na první pohled jde o celkem standardní sympaťáky z kreslených rodinných filmů, kteří toho jen nakecají trochu míň než konkurence a vypadají o poznání divněji, ale pozor!

Tahle parta to má ve svých mrňavých hlavách zatraceně srovnané a i když na to možná nevpadají, mimoni vědí, jak v životě uspět a zařídit, aby jim svět ležel u nohou!

Stanoví si cíl a jdou si za ním

Všichni mimoni mají jeden úkol – najít největšího padoucha všech dob a sloužit mu. Neřeší, že jim zrovna šéfuje diktátor zodpovědný za genocidu, nejzubatější monstrum pravěku nebo manželský pár, který by srovnal do latě i Jamese Bonda. Mimoni mají svým pánům krýt záda, na nic se neptat, bez keců udělat, co se jim řekne a tvářit se u toho roztomile. Není tohle přesně to, co hledá každý zaměstnavatel u svých podřízených?

Mají talent na jazyky

Jejich blábolení je na nich možná to nejvtipnější. Všichni sice znějí dost podobně, protože každého dabují Pierre Coffin nebo Chris Renaud, kteří na Já, padouch a filmových Mimoních pracovali i jako režiséři, ale jejich mimonština je kombinací španělštiny, francouzštiny, italštiny a hindštiny. A občas je tu slyšet i angličtina, ruština nebo korejština. Možná, že v modrých lacláčích a s výrazem užitečného idiota na to nevypadají, ale tihle metroví sympaťáci zkrátka hovoří minimálně čtyřmi jazyky. Vzhledem k tomu, že většina lidí je ráda, když se umí v cizí řeči zeptat na cestu k autobusové zastávce, jde o celkem solidní výkon. A svět je mi přitom pořád za kašpary!

Jsou spokojení s tím, jak vypadají

Na obálkách módních časopisů mimoně asi moc často neuvidíte. Vzhledem k tomu, že se obvykle snaží pomoci svým šéfům ovládnout svět, jsou v módě spíš praktičtí než nápadití. Existuje například pouhých pět účesů, které mimoni mívají. A jeden z nich je pleš. Krom toho mimoňové, kteří jsou vyšší, mají vlasy vždycky stejné. Co se postavy týče, tak lze narazit na tři typy: prťavé tlouštíky, obyčejně průměrně vypadající mimoně nebo vytáhlé hubeňoury. Zkrátka nic, co by do světa křičelo „jsem tady, mám problémy se sebevědomím, a tak vypadám divně, aby na mě každý čuměl“. Na exhibicionismus a snahu vyniknout zkrátka nehrají. Koneckonců kvůli holkám o sebe nijak pečovat nemusí, mimoňky totiž zatím nikdy nikdo neviděl a jak to mají tihle sympaťáci s rozmnožováním vlastně nikdo neví.

Umí vydělat prachy

Působí sice jako někdo, kdo neumí do pěti počítat a když počítá do tři, udělá v tom sedm chyb, ale rozhodně vědí, co je potřeba udělat, aby se kolem nich točily prachy. Zatím mají na kontě jeden sólo film a dva díly Já, padouch, kde hráli druhé housle, ale dohromady jejich tří výlety do Hollywoodu utržily už přes dvě a čtvrt miliardy dolarů! Na to, že umí sotva mluvit, zabili většinu lidí, kterým měli pomáhat a jsou celému světu pro srandu, se to určitě dá za úspěch považovat. Trojka Já, padouch je ohlášena na léto 2017, takže těch milionů bude ještě o pár víc.

Agresivita jim nesedí

Mimoni původně vůbec neměli vypadat jako žluté fazole v modrých lacláčích. Původní návrhy počítali s tím, že se v Já, padouch objeví jako armáda obřích tupých skřetů, kteří nesází moc na mozek, ale spoléhají na násilí. Brzy se však ukázalo, že hrdina (vlastně záporák) Gru by měl v divácích způsobovat lítost a to dost dobře nejde, když mu slouží tisícovky monster, co vypadají, jako že k obědu člověku vysají mozek z hlavy a zbytky, co jim zůstanou mezi zuby si vydolují jeho stehenní kostí. Mimoňové tak byli čím dál menší a menší a místo síly začali být spíš srandovní a neschopní. I díky tomu jejich šéf nevypadá jako absolutní zloduch. A koneckonců i díky téhle změně jsou to sympaťáci.

Sdílejte článek
Štítky jazyk James Bond mozek prach šéf Hollywood řeč padouch Já, padouch sympaťák Pierre Coffin Chris Renaud

Přečtěte si také