Showbyznys

11. května 2015 16:14

Petr Cífka

7 nejlepších videí s božským Jardou Jágrem

Osmašedesátka ani zdaleka nepatří do starého železa. Proč vlastně Jágrovi fandit?

Důvody k všeobecným sympatiím neleží jenom na ledě, protože ačkoliv je Jágr velkolepý hokejista s nestárnoucím fyzickým fondem, většinu fanoušků baví i jeho osobnost. Stačí se podívat na libovolný rozhovor – není to jenom Jágrova bohorovná ignorace tykání/vykání, kterou se odnaučil po letech strávených v Americe. On je prostě pohodář, kterému nelze mít nic za zlé. K průšvihům se přizná, dočasné slabosti nebere příliš vážně a úspěchy se snaží zlehčovat, protože ví, že sláva je dočasná. V jeho případě to ovšem tak úplně neplatí, protože se ve světě velkého hokeje pohybuje tak dlouho, že na něm vyrostlo několik dalších generací špičkových hokejistů. Mohli bychom si snad přát příhodnější idol?

Jágr střelec

Jardovy góly z reprezentace asi znáte všechny, ale co ty z NHL? Podívejte se na krátký výběr deseti parádních. Neuvěřitelná rychlost, moře blafáků a síla v zápěstí, kterou by záviděl i Hulk.

Jágr čistič

Rozkaz zněl jasně: Ubránit Jágra. Jenže mladí zobáci, spoléhající proti "dědkovi" na lepší fyzičku, jsou až příliš často sebevědomí a pak jim zbudou jen oči pro pláč. Tady dává Jágr v nejlepší formě dvojitou facku bývalkám z řad tučňáků. Stáhnout na sebe kompletní obranu a pak použít sílu s trochou fištrónu, tak je to doma. Resp. v soupeřově bráně.

Jágr taktik

Podobných situací bychom v Jágrově kariéře našli mraky. Ano, je to vynikající střelec a nenechá si sebrat puk ani soupeři, kteří jsou o hlavu větší než on. Zároveň ale svojí vlastní hlavu používá a "čte" brankáře. Tenhle blafák je hokejové porno.

Jágr trenér

Proč to Jágrovi tak dobře šlape i po čtyřícítce? Klíčem k úspěchu jsou jeho noční tréninky. Po zápasech v NHL často zůstává na ledě a dává si ještě jednu hodinovou mučírnu. Jak to vypadá, se můžete podívat na jeho instruktážním videu z Kladna.

Jágr skromný

Pro mladé české hráče je Jágr idolem, na kterém vyrůstali. Na kom vyrůstal Jarda Jágr? Můžete třikrát hádat.

Jágr kuřecí

Za tuhle politickou agitku Jágra dost fanoušků odsoudilo. Teď se na to můžeme podívat s odstupem. Pro mnohé (zejména voliče) zůstává hořká pachuť, ale hláškující kuře se docela povedlo, ne?

Jágr policajt

I ve vypjatých situacích dává Jágr přednost humoru. Třeba když mu někdo rozkrádá stadion. Není divu, že se táhle scénka virálně rozšířila. Tohle by nevymyslel ani ten nejlepší sitcomový scenárista.

Sdílejte článek
Štítky led hokejista NHL Jaromír Jágr idol

Přečtěte si také