návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

7 triků pedofilů: Takhle to zkoušejí na děti!

Vražda malé Elišky otřásla všemi. O pachateli a okolnostech případu není zatím nic známo. Realita v ČR je taková, že za většinou zneužití pedofilem (v případě Elišky takové informace nepadly) jsou vlastní příbuzní nebo lidé z nejbližšího okolí. Pedofil, který není z rodiny, zkouší třeba následující.
Vydáno: 11.09.2014
Ublížit dětem je ten nejstrašnější zločin
Autor: profimedia.cz Ublížit dětem je ten nejstrašnější zločin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Proč to píšeme: Protože čím víc o tom lidé budou vědět, tím lépe mohou děti připravit a chránit!

1. Nejvíce pedofilů "potkají" děti na síti. Schovávají se za falešnou identitu. Snaží se vzbudit důvěru – například si stěžují naoko na rodiče, na potíže se sexualitou. "Mě prsa ještě moc nerostou (pošlou libovolnou ukradenou fotku), jak jsi na tom ty? Nemohla bys poslat fotku?" Až 80 % dětí nakonec fotku pošle, často jsou na ní intimní partie.

2. Vypadají neškodně. V mnoha dětech je zakořeněný omyl typu: ten, kdo mi chce ublížit = vypadá jako  bezďák. Ani náhodou to neplatí, a tak mnohé děti naletí třeba mladému sportovně oblečenému sympaťákovi.

3. Prolomí bariéru. Děti samozřejmě vědí z domova, že nemají mluvit, natož někam chodit s cizími lidmi. Jenže pak jsou krátké například na následující rozhovor v parku:

Pedofil: Ahoj.

Dítě je nedůvěřivé, možná ale pípne: Dobrý den.

Pedofil: Ty se máš, že si tak pěkně hraješ. Já tu hledám pejska, který se mi ztratil.

Dítě: Já si ale nesmím povídat s cizími lidmi.

Pedofil: To je taky úplně správně. Já jsem Josef. A ty?

Dítě: Terezka.

Pedofil: Tak vidíš, už se známe.

4. Zaskočí dítě nepřipravené. S érou mobilů tenhle trik není už tak snadno proveditelný, dítě je s rodiči obvykle v kontaktu. Když ale přibrzdí auto a řidič ze sebe vysype: "Ty mě neznáš, já jsem kolega tvojí maminky z práce. Blbě šlápla, zlomila si nohu, mám tě za ní odvézt do nemocnice." Kolik dětí v panice nenasedne?

Ještě neprůhlednější je to v případě, že se dostaví někdo, koho dítě zná, s informací, že ho má odvést k rodičům.

Sexuální vrah Vojtěch Běloch slíbil v roce 1973 sedmileté Marcelce Konečné, že jí bude u sebe doma předčítat z pohádkové knížky a že ji u něho čeká maminka.

5. Zjistí si informace a použije je. Je snadné vstoupit do domu dítěti za zády, když pedofil řekne: "Já jdu jen něco hodit paní Vávrové." Paní Vávrovou dítě zná, je to sousedka. Nemůže vědět, že si pedofil už dříve předtím zjistil jméno ze zvonků u vchodu.

6. Použije atraktivní lákadlo. Kdepak bonbony před školou. Vrah Antonín Novák odvedl v roce 2008 ze hřiště devítiletého Jakuba Šimánka pod příslibem počítačových her.

7. "Samaritán" na číhané. Čeká na hřišti, než se dítě škrábne nebo uhodí. "Já se ti na to podívám. Máš štěstí, rozumím tomu, protože jsem doktor."

Článek je zařazen v: vrah , Trik , pedofilie , hřiště