Showbyznys

20. dubna 2015 07:00

Lucie Průchová

AUKCE: Podpořte dobrou věc a získáte jedinečnou možnost navštívit finále Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2015!

Máte rádi hokej a Dominika Haška? Tak právě pro vás je tu nabídka, která se neodmítá. Zúčastněte se naší internetové aukce, ve které můžete získat zlatou pamětní medaili Dominika Haška, dvě vstupenky na květnové finále Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2015 a osobní setkání s Dominikem Haškem.

Dominik Hašek, známý také pod přezdívkou Dominátor, je bývalý český hokejový brankář a dá se říct, že je to muž se srdcem na pravém místě, který myslí i na ostatní, kteří jeho pomoc potřebují. Proto také vznikla aukce na podporu Nadace Terezy Maxové dětem. Výtěžek z této aukce půjde na realizaci potřebných dobročinných projektů této nadace.

Přímo Dominik Hašek se vyjádřil těmito slovy:

„O Nadaci Terezy Maxové dětem víme již delší dobu. Líbí se nám jejich činnost, a proto jsme v minulém roce navázali na spolupráci a podporujeme ji. Společně s Českou mincovnou a prémiovým nápojem Smarty věnujeme určitou část výtěžku z každé prodané medaile této nadaci. Tuto aukci, na které se podílí i IIHF, která přispěla 2 lístky na finále Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2015, považuji za vyvrcholení celého projektu, na který jsem velmi hrdý.“

Předmětem aukce jsou:

Zlatá medaile č. 1, kterou si Dominik Hašek vyrazil osobně přímo v sídle Mincovny a nyní ji poskytl do aukce. Je to vaše poslední možnost, jak jednu z těchto zlatých mincí získat, všechny ostatní jsou již vyprodané. Má cenu cca 25 000 Kč a váží ½ unce. Jak uvedl Aleš Brix, obchodní ředitel České mincovny, máte jedinečnou příležitost být mezi lidmi, kteří se budou moci pochlubit touto zlatou mincí, která jistě na své hodnotě časem ztrácet nebude, spíše naopak. Určitě je to dobrá investice.

Dále jsou zde dvě vstupenky na květnové finále Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2015, které už volně v prodeji těžko seženete, a samozřejmě osobní setkání s Dominikem Haškem, které stoprocentně potěší všechny hokejové fanoušky, ale nejen je. Vždyť kdo by se nechtěl osobně pozdravit s takovou hokejovou ikonou, jako je právě on.

Aukce začíná 20. dubna v 9 hodin a končí 15. května v 18 hodin.

Pokud se chcete této aukce zúčastnit, pokračujte ZDE

A kdo je vůbec Dominik Hašek? To ví asi každý, ale přeci jen trochu slov o této hokejové legendě:

Dominik Hašek se ve svých osmnácti letech stal nejmladším československým reprezentačním hokejovým brankářem. Po pádu totality odešel v roce 1990 do zámoří, kde dokázal prorazit se svým neobvyklým brankářským stylem a získat ty nejcennější trofeje, na které lze v NHL dosáhnout. Dvakrát získal Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče a dvakrát Cenu Lestera B. Pearsona pro nejlepšího hráče podle Hráčské asociace NHLPA. Šestkrát byl oceněn Vezinovou trofejí pro nejlepšího brankáře, dvakrát také získal William M. Jennings Trophy pro brankáře týmu, který obdržel v sezoně nejmenší počet branek. Stanley Cup měl nad hlavou dvakrát (v obou případech jako brankář Detroit Red Wings) a především se stal jedním ze strůjců legendárního českého tažení na olympijském turnaji v Naganu.

Právě zmiňovaný postoj v bráně se autorovi medaile stal inspirací pro jednu stranu. „Pro motiv rubu jsem využil portrét malého a velkého brankáře z let 1970 a 2011. Starší fotografie dokonce dokumentuje první Haškovy kroky na ledě pardubického rybníku,“ uvedl akademický sochař Jiří Dostál. Na lícní straně je pak portrét vyvedený do nejmenšího detailu a nechybí typické číslo 39 na hrudi Haškova dresu.

„Je zajímavé, ale zároveň i zavazující mít svou vlastní pamětní medaili vyraženou Českou mincovnou. Svým způsobem je to pro mě určité ocenění především za celou mou hokejovou kariéru. Jsem rád, že můžeme společně s prémiovým nápojem Smarty částí výtěžku z prodeje medailí přispět na dobrou věc,“ uvedl Dominik Hašek.

Na přání Dominika totiž předá Lišák Smarty šek Nadaci Terezy Maxové na realizaci potřebných dobročinných projektů. „Velice si vážíme důvěry a podpory, kterou nám projevil jak pan Dominik Hašek, tak i Česká mincovna. I díky ní můžeme plnit své poslání a konkrétně pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Děkujeme,“ uvedla ředitelka nadace, Terezie Sverdlinová.

Sdílejte článek
Štítky aukce medaile mistrovství světa NHL Dominik Hašek hokej brankář Tereza Maxová

Přečtěte si také