Autorka Harryho Pottera dostává nechutné vzkazy 1
Autor: profimedia.cz Autorka Harryho Pottera dostává nechutné vzkazy 1

Autorka Harryho Pottera odhalila, jaké nechutné výhružky jí lidé posílají. Proč ji chtějí zabít?

rd. Publikováno: 20.07.2021
Spisovatelka J. K. Rowlingová odhalila, jaké nechutné vzkazy jí chodí do pošty.

reklama

J. K. Rowlingová patřila kdysi mezi nejoblíbenější spisovatelky na světě. Vytvořila totiž fenomén Harryho Pottera, za který ji milovaly miliony lidí po celém světě. Jenže pak napsala jeden tweet, kterým na sebe svrhnula neuvěřitelnou nenávist.

Rowlingová si totiž postěžovala na fakt, že se v jednom článku místo slova ženy použila fráze „lidé, kteří mají menstruaci“. A byť se našla početná část lidí, která se spisovatelkou souhlasila, daleko větší a hlasitější množství lidí jí odsoudilo za to, že je transfóbní.

 

Navíc se od ní distancovali také herci z filmů jako Daniel Radcliffe či Emma Watson, a tak se spisovatelka ocitla víceméně izolovaná ve svých názorech a lidé raději předstírali, že s ní nemají moc společného. Ostatně sama už nějakou dobu vydává nové romány pod pseudonymem. K úplnému zrušení, tak jako to v dnešní době známe u mnohých herců či celebrit, zatím nedošlo, v nejbližší době ale neočekáváme, že by se Rowlingová ocitla pod světly reflektorů.

Nicméně ať už má slavná autorka názory jakékoliv, všichni bychom se měli shodnout na tom, že vyhrožovat jí smrtí (!), psát jí, že na ni čeká v poště bomba (!), nebo že by ji měl někdo znásilnit (!), je zkrátka nechutné, hnusné a mělo by to být trestáno. Bohužel ale není, protože spousta těchto vzkazů chodí Rowlingové anonymně, jak ostatně sama spisovatelka teď odhalila. Smutné, jak hluboko jsou někteří lidé schopni klesnout.

 

Dvojník Harryho Pottera na internetu láme srdce 1

VIDEO: Týpek využívá svoji podobu s Harrym Potterem k tomu, aby balil ženský! Vážně je tak žhavý, jak si myslí?

reklama