Showbyznys

30. října 2019 12:46

redakce Prima Lajk

Bára Basiková a Kamil Sřihavka znovu spolu – kvůli Ženské na vrcholu

Bára Basiková a Kamil Sřihavka znovu spolu – kvůli Ženské na vrcholu

Už za týden dorazí do kin nová romantická komedie Ženská na vrcholu v hlavní roli s Annou Polívkovou. Té nejen že na plátně zdatně asistují Martin Dejdar a Marek Němec, ale snímek z horského prostředí podpoří i dvojice zpěváků Basiková–Střihavka, která nazpívala ústřední song Tohle není pláč.

Hudbu k písni napsal Michal Pavlíček, který jak s Bárou Basikovou, tak s Kamilem Střihavkou spolupracuje dlouhodobě. „Jsme s Michalem tak zvláštně propojení. Fungujeme spolu snad už třicet let a on za tu dobu napsal řadu filmových melodií, které jsem nazpíval. Takže ani tady mě přemlouvat nemusel,“ vysvětlil Kamil Střihavka. „Film jsem sice ještě neviděl a kvůli koncertu se bohužel nedostanu ani na premiéru, ale už jen kvůli této písni, kterou otextoval Jan Sahara Hedl a která mi přirostla k srdci, na něj se ženou určitě zajdeme,“ dodal. K filmům má totiž obecně velmi kladný vztah. „Jsem ten největší filmový fanoušek, já jsem se v kině i narodil! Bydleli jsme totiž s rodiči v kině, a když jsem byl malý, táta mi vždycky říkal: Ty jsi takovej kinográfek. Doma mám dneska na pět tisíc filmových titulů,“ dodal zpěvák.

To Bára Basiková zná i tvorbu režisérky filmu Ženská na vrcholu Lenky Kny. „ Lenka točí hezké filmy, křehké, romantické, někdy s happy endem, a to je žánr, který dnes všichni potřebujeme. Tohle je laskavá komedie, nádherně obsazená, a takové filmy mě baví,“ svěřila se zpěvačka. I ona s autorem písně Michalem Pavlíčkem spolupracuje dlouhodobě. „Michal mě objevil už někdy v polovině osmdesátých let při koncertu naší kapely Precedens. Hned se mi ozval a od té doby spolu s přestávkami spolupracujeme dodnes. Známe se dobře, inspirujeme se, uznáváme se navzájem, je mezi námi absolutní důvěra. Nazpívala jsem s ním už řadu písní do filmů animovaných, kreslených i loutkových, do reklam, ale i scénickou muziku pro divadelní představení,“ řekla Basiková s tím, že za svůj životní vrchol považuje svoje děti. „Na vrcholu jsem se cítila vždycky, když jsem porodila některé ze svých dětí. Toho si v životě cením nejvíc,“ dodala.

V romantické zimní komedii, která kromě ústřední dvojice představí také například Janu Preissovou, Bolka Polívku nebo Janu Krausovou, zazní například také píseň Rusty Soul (zpívá Matěj Ruppert) nebo Happy Cake (zpívá Milly Honsová).

Sdílejte článek

Přečtěte si také