Lucie Bílá je Beran
Autor: archiv Lucie Bílá je Beran

Beran 2014

jana.divisova. Publikováno: 06.01.2014

reklama

LEDEN

Na rozdíl od ostatních znamení máte dost času na rozjezd. Vaše aktivita stoupne až po 12. lednu, kdy se Merkur dostane do Vodnáře a kdy usoudíte, že je čas, abyste do svého života vnesli některé zásadní změny. Potíže však můžete mít jak s partnerem, tak s rodinou. Na stabilizovaný a předvídatelný život si zvykli a vůbec se jim ho nechce měnit.

ÚNOR

Tajemství, o která jste zakopávali už na konci ledna, se zintenzivní. Obvykle nepatříte k lidem, kterým se ostatní svěřují, ale teď máte toho, co vám napovídají, plnou hlavu. Naštěstí vám nikdo nemusí vysvětlovat, že o tom, co jste se dozvěděli, máte mlčet. Když se pak Merkur po 13. únoru vrátí do Vodnáře, kde vydrží do konce měsíce, měli byste oprášit veškeré své staré plány a znovu začít pracovat na jejich uskutečnění.

BŘEZEN

Za trochu nudy byste dali celkem cokoliv, ale přáno vám nebude. Venuše se 5. března dostává do Vodnáře a z dobrého kamaráda se najednou chce stát něco víc. Jak na to budete reagovat? Naštěstí nad tím nemáte čas přemýšlet, protože musíte přebírat pracovní nabídky, které přijdou z naprosto nečekaných míst. Rozhodnout se musíte do 17. března. Využijte Merkura ve Vodnáři, nadechněte se a skočte!

DUBEN

Ohlídat si musíte především měsíční zatmění, které se ve vašem partnerském sektoru odehrává 15. dubna. K partnerovi se chovejte vlídně, zbytečně neprovokujte a hlavně si nemyslete, že musí vaše myšlenky číst. Jasně mu definujte, co chcete, a potom se až do konce měsíce těšte z nového souladu, který mezi vámi vznikl a který nic nenaruší.

KVĚTEN

Hlídat musíte jak partnery, tak sami sebe. Hlavně pracovní partneři mají tendenci využít všeho, co se u vás naučili, a pak se bez ohledu na to, jak vám tím zkomplikují život, osamostatnit. Naštěstí je ve vašem znamení od 3. května až do 29. května Venuše, která vám umožní najít při komunikaci ta správná slova a omezit negativní dopad toho, co se děje, na naprosté minimum.

ČERVEN

Pokud to jenom trochu jde, dopřejte si na víkend s nedělí 8. června volno. Ve vašem sektoru rodiny se nachází stacionární Merkur, a všechno pozitivní, co pro váš vztah uděláte, se vám mnohonásobně vrátí. Když se pak po 17. červnu Merkur zpětným chodem vrátí do Blíženců, můžete se s rodinou domluvit na dalších společných aktivitách, které vám všem přinesou nemalý prospěch.

ČERVENEC

Kombinace Merkura a Venuše v Blížencích, která trvá do 13. července, je pro vás vynikající. Jupiter, jenž se 16. července na celý další rok dostává do vašeho sektoru romantických lásek, je vyloženě skvělý. V první červencové dekádě mluvte, přemýšlejte a bez obav od základů měňte svůj život, ve druhé polovině měsíce si naplno užívejte štěstí, které vám Jupiter podává oběma rukama!

SRPEN

Všechno důležité si směrujte na dny mezi 12. a 15. srpnem, kdy se ve znamení Lva současně nachází kromě Slunce a Jupitera i Merkur a Venuše. Mluvte s lidmi, na které chcete zapůsobit, v práci dejte najevo, že by se s vámi mělo počítat. Pokud nesázíte, protože si říkáte, že to stejně nemá cenu, překonejte se a vsaďte všechny sloupce včetně šance. Štěstí je na vaší straně, ale vy mu musíte alespoň trochu pomoci.

ZÁŘÍ

Léto bylo dost bouřlivé, takže si v prvních dvou zářijových týdnech můžete bez výčitek svědomí dopřát trochu klidu. Načerpáte energii, kterou využijete od 14. září do konce měsíce, kdy se Mars dostane do Střelce a svou energií posílí vliv Jupitera ze Lva. V každém případě můžete ve všech oblastech riskovat víc, než jste zvyklí, protože to určitě vyjde.

ŘÍJEN

Měsíční zatmění, které se ve vašem znamení 8. října odehrává, vás nutí ke zpomalení a k přemýšlení o další budoucnosti. I když to nemíváte ve zvyku, důkladně zvažte všechny možnosti, které se rýsují, a teprve potom se rozhodujte. Radu člověka ze starší generace neberte jako nepřípustné ovlivňování, ale naopak jako šanci, jak si ulehčit život.

LISTOPAD

Mars, který po celý měsíc pobývá spolu s Plutem v Kozorohu, vytváří spolu s Uranem z vašeho znamení dost náročnou kombinaci. Je potřeba, abyste se soustředili na práci a hlavně na povinnosti, které jsou sice otravné, ale vy je plnit prostě musíte. Druhá polovina měsíce pak přeje duchovnímu pokroku. Meditujte, přemýšlejte o životě a hlavně si uvědomte, že pokud nejde doslova o život, nic se neděje.

PROSINEC

Vsaďte na pomalejší tempo, nenechte se přinutit k nepromyšleným rozhodnutím. Bylo by moc dobře, abyste se snažili o advent plný meditací, varhanních koncertů a jiných podobných aktivit, na které během roku není čas. Kolem 8. prosince využijte energie stacionárního Jupitera a bez obav požádejte o pomoc a o protekci vysoce postaveného člověka, o němž víte, že pro vás má slabost.

reklama