Showbyznys

26. srpna 2014 10:50

Táňa Sáblíková

Bionická žena existuje! Neuvěříte, z jakých zranění se dostala!

Hannah Campbell byla téměř obyčejná žena – byla vojačkou střežící budovy v Basře v Iráku. Po nehodě, při které přišla o nohu, oslepla na jedno oko a jedna její ruka byla rozdělena na dvě části, ale musela z armády odejít. A nejen to!

V roce 2007 byla Hanna při tom samém útoku také střelena do břicha tak nešťastně, že kulky zasáhly dělohu a z šoku dostala infarkt! Vypadalo to opravdu špatně, ale třicetiletá vojačka se z toho dostala! A stala se první bionickou ženou na světě!

Musela ale podstoupit operace, které stály dohromady 1 855 000 Kč! Po útoku totiž trpěla posttraumatických syndromem, jehož důsledkem byl natolik velký stres, že jí vypadaly všechny vlasy! Jejich obnova stála 175 000 Kč, kosmetické úpravy v obličeji dalších 105 000 Kč. Hanna si nechala upravit i poprsí a to za 402 500 Kč, udělat bandáž žaludku, plastiku břicha, včetně postřelené dělohy, a umělou bionickou nohu.

Hanna byla po útoku upoutaná na invalidní vozík a ze svých 60 kg přibrala na neuvěřitelných 136 kilogramů! Aby ale mohla získat bionickou nohu musela získat nazpět svou původní váhu, a proto podstoupila právě bandáž žaludku. Po zlepšení svého psychického stavu si také nechala implantovat umělé vlasy. A po shození nadváhy jí lékaři vytvořili také protézu, která je téměř přesnou kopií nohy pravé.

Její předchůdkyně – klasická náhrada, kterou má například i Oscar Pistorius, s Hannou zažila i jeden běžecký závod a rovnou to byl maraton! A aby zázraků nebylo málo, plastika břicha, respektive dělohy, do které byla bývalá vojačka střelena, dopadla natolik úspěšně, že před půl rokem porodila druhé dítě – Lexi-River. Prvního potomka má ještě z doby před nehodou. „Stal se zázrak. Cítím se požehnaně. Mnoho žen se nikdy nenaučí být naplno šťastné a to kvůli svému vzhledu. Já jsem ale nyní se sebou spokojená,“ nechala se slyšet první bionická žena na světě!

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také