Showbyznys

1. dubna 2016 00:09

Petr Cífka

BOMBA! Rytmus chystá album s Leošem Marešem! Bude se jmenovat Svrbí ma kožich! (apríl)

Hudební svět čeká spolupráce dvou velikánů. Co si od ní můžeme slibovat?

Patrik Vrbovský alias Rytmus může do značné míry za to, že se i u nás prosadil hip hop. Právě on ho totiž zviditelnil a ukázal lidem, kteří o jeho existenci ještě neměli ani tušení. Jeho alba jsou úspěšná jak na Slovensku, tak u nás, porotcování v Superstar mu šlo taky od ruky a dnes je to celebrita, která se odváží uvést do kin i dokument o tom, že pláče, protože byl jeho otec trochu tmavší pleti.

Je to hvězda... ale co muzika? Poslední album mu vyšlo v roce 2012 a s Kontrafaktem vydal desku naposledy před třemi lety. Chce to novinku. A té bychom se podle všeho měli dočkat už letos. Rytmus, který už už párkrát ukázal, že škatulka hiphopera je pro něj trošku malá, na ní hodlá spojit síly s další známou tváří a populárním hlasem. Nové CD s ním natáčí nečekaná osoba – Leoš Mareš!

Pamětníci si jistě vybavují, že s hip hopem to i on zkoušel už před lety, kdy ale připomínal spíš recitující věšák na chlupaté hábity. Žánr u nás ale tehdy nebyl zdaleka tak populární jako dnes a druhou šanci, navíc po boku Rytmuse, si Mareš určitě zaslouží.

Rytmus se nebojí toho, že se mu fandové vysmějí tak jako kdysi Leošovi. Podle něj je Mareš dost slavný na to, aby s ním mohl stát na jednom pódiu a Dara je prý navíc nadšená z jeho sbírky kožichů, které trumfují i jejího drahého norka a fretku.

Po vydání alba Svrbí ma kožich pak obě superstar vyjedou na speciální turné. To má mít osm zastávek spíše v menších klubech a městech, jako jsou Trhové Sviny a Golčův Jeníkov. Šňůra pojmenovaná Pat & Leo vyvrcholí v tělocvičně Jedličkova ústavu.

Sdílejte článek
Štítky Slovensko Leoš Mareš Jedličkův ústav Rytmus Golčův Jeníkov Trhové Sviny

Přečtěte si také