Mike Tyson
Autor: profimedia.cz Mike Tyson

Boxer Mike Tyson je žalován o 109 milionů korun za údajné znásilnění. Jaké důkazy proti němu mají?

TF. Publikováno: 26.01.2023
Bývalý boxerský šampion v těžké váze je žalován za znásilnění v 90. letech.

reklama

Nový rok nezačal pro bývalého profesionálního amerického boxera Mika Tysona úplně šťastně. Začátkem ledna na něj totiž neznámá žena podala trestní obvinění kvůli znásilnění, kterého se měl sportovec dopustit na počátku 90. let. Za sexuální napadení po něm požaduje odškodné ve výši pěti milionů dolarů, což je v přepočtu více než 109 milionů korun.

Podle výpovědi anonymní ženy mělo ke znásilnění dojít po jejich seznámení na divokém večírku v Tysonově limuzíně, kde ji měl kromě sexuálního obtěžování i fyzicky napadnout. Žalobkyně rovněž uvedla, že oběť dodnes trpí psychickou i emocionální újmou a těžkými následky. Podaná žaloba spadá pod nedávno přijatý newyorský zákon umožňující obětem sexuální napadení se domáhat odškodného v občanskoprávním řízení bez obav z promlčení.

O tom, kde se nachází pravda a zda se měl šampion v těžké váze znásilnění skutečně dopustit, rozhodne až pozdější soud. Z minulých prohřešků je ale jasné, že Mike Tyson nebyl úplný svatoušek. Už v roce 1992 byl odsouzen k šestiletému vězení za znásilnění osmnáctileté modelky Desiree Washington a vyplacení odškodného ve výši 30 tisíc dolarů. Na svobodu se však díky dobrému chování dostal už po 3 a půl letém výkonu trestu.

Margot Robbie prozradila reakci rodiny na své nahé scény 1

Sexy Margot Robbie prozradila, jak rodina reagovala na její slavnou nahou scénu. Co jí řekl bratr?

reklama