Showbyznys

19. srpna 2015 13:26

Tereza Javorová

Brněnský veletrh STYL se blíží! Uvidíte luxusní přehlídky světových módních návrhářů

V neděli 23. srpna nabídne brněnský veletrh STYL jedinečnou přehlídku modelů špičkových světových návrhářů. Výběr z kolekcí značek Versace, John Richmond, RUFSKIN, Issa, Ellie Saab nebo Victorie Beckham si neprohlédnete každý den, to musíte na STYL!

V rámci módní show LUXURY SUMMER budou díky spolupráci s multibrandovým salonem SOLINE Praha na přehlídkovém mole k vidění modely i dalších věhlasných jmen.

A na které modely se vedle již jmenovaných můžeme těšit? Předvede se italská pánská společenská móda nejvyšší kvality značky Report´s, nebo luxusní pánské plážové oblečení. Designérské duo Mark Badgley a James Mischka, které časopis Vogue zařadil mezi Top 10 amerických návrhářů, tvoří již od roku 1988 pod společnou značkou Badgley Mischka. Jejich večerní šaty jsou oceňovány pro jednoduchou siluetu s luxusními detaily a splývavou eleganci inspirovanou okouzlujícím Hollywoodem čtyřicátých let.

Značku Vionnet založila již v roce 1912 Madeleine Vionnet přezdívaná architektkou mezi návrháři. Tato revoluční osobnost zbavující ženy korzetů si ve dvacátých letech v Paříži otevřela slavný“Chrám módy”, kde úspěšně experimentovala s novými materiály a výrazně ovlivnila moderní dámský šatník. Tradici módního domu Vionnet dnes rozvíjí jeho kreativní ředitelka Goga Ashkenazi, která značce navrací někdejší lesk.

Londýnská návrhářka Amanda Wakeley již 25 let tvoří luxusní nadčasovou módu. Proslavila se zejména koktejlovými a večerními šaty a charakteristickým osobním stylem, který sama definuje jako “clean glam” neboli čistý půvab.

Značka Halston zrozená v šedesátých letech v pulsující Americe je spojena se jménem Roy Halston Frowick. Dodnes inspirativní tvůrce a módní inovátor oblékal třeba Andyho Warhola, Biancu Jagger, Elizabeth Taylor nebo Anjelicu Huston. Na tuto tradici dnes navazují kolekce luxusní lifestylové značky Halston Heritage oslňující nenuceným šarmem.

Návrhářka srbského původu Roksanda Ilinčič založila vlastní značku Roksanda v roce 2002. Žije v Londýně, kde vytváří působivé koktejlové šaty a večerní róby s nezaměnitelnými odvážnými kontrasty a colour-block efekty.

Italská značka Roberto Cavalli s delší než čtyřicetiletou tradicí proslula modely se zvířecími potisky a nadále zůstává typická svou extravagancí a smyslností. Dnes 75letý inovátor představil světu módy také patchwork nebo potisk na denimu a k jeho zákazníkům patří hvězdy jako Madonna, Beyonce nebo Charlize Theron.

Úspěšně se prosazující český návrhář Jiří Kalfar neprve mnoho let sbíral zkušenosti v zahraničí jako tanečník a model, aby se posléze vrátil do Prahy s ambicí módu sám vytvářet. Jeho stylem jsou čisté linie kombinované s oversized lookem, minimalistické detaily a kvalitní přírodní materiály. Jiřího kolekce nejlépe vystihuje fráze BoHo Chic - bohémská elegance.

Sdílejte článek

Přečtěte si také