Bude mít Elsa z pohádky Ledové království v pokračování přítelkyni? Fanoušci bojují, aby ze slavné princezny byla lesba!

Udělá Disney ze své princezny lesbičku?

Let It Go, Let It Go… pokud nevíte, pak jste před pár lety nejspíš prošvihli největší pohádkový hit posledních let, film Ledové království, ve kterém princezna Elsa promění léto na zimu a její ségra se za ní musí vydat a zachránit ji, aby království zase roztálo. Je to dobrá pohádka, ale Na vlásku máme radši.

Každopádně jedna skupina lidí měla snímek skutečně ráda, a to LGBTQ. Lesbian, Gay, Bisexual, Transexual a Queer komunita film a jeho ústřední hudební motiv „Let It Go“ pojala za svůj, píseň prohlásila za coming out hymnu a dodnes lidé postují desítky obrázků a videí na internet o tom, jak by si přáli, aby Elsa byla homosexuální. Dokonce vznikla i petice a pokud máte pocit, že si společnost Disney této vlny nadšení nevšímá, pak jste na omylu.

Producenti filmu o přání fanoušků dobře vědí a v připravovaném pokračování je tak dost dobře možné, že Else skutečně přidají přítelkyni. Jednalo by se tak vůbec o první disneyovskou pohádku otevřeně pojednávající o jiných než heterosexuálních vztazích. A víte co? Nám by to vlastně vůbec nevadilo.


Přečtěte si také