Chcete vypadat jako Hora ze Hry o trůny? Druhý nejsilnější muž světa prozradil drsnou dietu. Je jen pro silné jedince…

V populárním seriálu ztvárnil nejobávanějšího a nelítostného Gregora Clegana, který dokázal holýma rukama roztříštit hlavu. Ve skutečnosti jde o jednoho z nejnamakanějších lidí světa. Jaký je jeho recept na obří postavu?

Islanďan Hafþór Júlíus Björnsson není jen hercem, ale také silákem a vzpěračem, který se před dvěma lety stal 2. nejsilnějším mužem na světě. V letošním klání silácké soutěže by ovšem chtěla sedmadvacetiletá korba být konečně světovou jedničkou. A kvůli svému snu podstupuje extrémní tréninkové metody a má i přísný jídelníček.

Se svou drsnou dietou se nyní konečně svěřil fanouškům a dal jim díky tomu tak trochu návod, jak si pomoci k jeho neuvěřitelně vyposilované postavě. A asi není překvapením, že toho vzhledem k mohutné postavě sní opravdu hodně. Sám ale varuje, že takovou porci zkonzumuje zejména před velkými soutěžemi, a vy byste to rozhodně zkoušet neměli. Co tedy představitel Hory každý den podle rozpisu spořádá?

7:30 – 8 vajíček, 200 gramů ovsa, borůvky, jahody a avokádo

9:30 – 400 gramů hovězího, 400 gramů sladkých brambor, hrst špenátu a zelenina

12:00 – 400 gramů kuřecího masa, 400 gramů sladkých brambor, ovoce a zelenina

14:00 – V mixéru: 150 gramů ovsa nebo sladkých brambor, 2 banány, 150 gramů cereálií, mražené borůvky, mandle, arašídové máslo a glutamin

17:30 – 60 gramů proteinu a 2 banány

18:00 – 500 gramů hovězího masa, brambory, zelenina

20:30 – 500 gramů lososa a půl kila sladkých brambor

22:30 – 50 gramů proteinu nebo 6 vajec, avokádo, 30 gramů mandlí a 50 gramů arašídového másla

Do toho má samozřejmě ještě intenzivní tréninky a velkou porci proteinů či glutaminů. Prostě enormní porce a zátěž, kterou jen tak někdo nedá. Nebo si snad troufáte?

Sdílejte článek
Štítky zelenina soutěž Hra o trůny dieta bílkovina brambor

Přečtěte si také