Showbyznys

24. června 2015 16:41

Petr Cífka

Dinosauři už mají miliardu dolarů! Kdy dorazí další díl Jurského světa?

Studio Universal se topí ve zlaťácích a už plánuje pokračování

Obrovsky ziskové Rychle a zběsile 7, pozlacení dinosauři z Jurského světa a za rohem očekávaní Mimoni. Hollywoodské studio Universal letos boří všechny rekordy a zažívá nejúspěšnější sezónu ve své více než stoleté historii. Jurský svět nijak nezpomaluje a najisto zdolá i vousatý dinosauří rekord prvního Jurského parku, který si i se znovuobnovenou premiérou přišel na 1,1 miliardy dolarů. Dinosauři jsou prostě znovu v kurzu a i díky nim Universal letos celosvětově na svých filmech vydělal už skoro čtyři miliardy dolarů!

A půjde ještě výš. Doslova a do písmene teď sedí na zlatých vejcích a musí si dobře rozmyslet, co s nimi udělá. Letošní trumfy pravděpodobně do budoucna rozhodí tak, aby se mu střídaly každý druhý rok, takže nelze očekávat, že by se pár týdnů po sobě v kinech sešlo Rychle a zběsile 8 s Jurským světem 2 a další kapitolou 50 odstínů šedi nebo pokračováním Já, padouch.

A protože Rychle a zběsile 8 už se vlastně natáčí a chystá se do kin v dubnu 2017, lze očekávat, že další výpravu do Jurského světa studio odsune třeba na léto 2018. Termín je o to reálnější, že se bude muset Universal s Marvelem přetahovat o Chrise Pratta. S oběma studii má podepsanou neprůstřelnou smlouvu a další díl Strážců galaxie by se měl objevit právě v roce 2017. Prattovy služby budou navíc možná potřeba i v jiných marvelovkách, takže dinosauři budou muset počkat.

Ve hře je navíc pořád ještě případný restart Indiana Jonese, o kterém se v souvislosti s Prattem mluví. Neberte to na lehkou váhu, kdy jste naposledy viděli takhle rychlý zrod nové superhvězdy? Tohle se dá srovnat snad jenom s nástupem Roberta Downeyho Jr. po prvním Iron Manovi. Downey Jr. je ale pořád hlavně Tony Stark (na Sherlocka už se skoro zapomnělo), kdežto Pratt má šanci nastřílet do hollywoodské branky rovnou hattrick!


Přečtěte si také