Showbyznys

16. října 2022 11:08

redakce Prima Lajk

Emma Watson či Daniel Radcliffe vzpomínají na Hagrida. Co řekly hvězdy Harryho Pottera o zesnulé legendě?

Smrt hereckého veterána a představitele dobráka Hagrida zasáhla nejen fanoušky, ale také samotné herce.

Pátek 14. října se do srdcí fanoušků Harryho Pottera zapíše smutným a nesmazatelným písmem. Navždy nás totiž opustil britský herecký veterán Robbie Coltrane, který se nejvíce proslavil rolí dobrosrdečného klíčníka Rubeuse Hagrida a stal se jednou z nezapomenutelných tváří kouzelnické série. Herec zemřel v nemocnici poblíž skotského Falkirku ve věku 72 let poté, co ho poslední roky trápily vážné zdravotní komplikace. Fanoušci ihned po smutné zprávě začali plnit sociální sítě dojemnými vzkazy a vzpomínkami, jimiž chtěli vzdát zesnulé legendě hold. A nebyli sami.

Na Coltranea začali vzpomínat i samotní herci z Harryho Pottera, zejména tehdejší dětští představitelé, o něž se představitel Hagrida láskyplně staral a byl pro ně velkou oporou. „Robbie byl jedním z nejzábavnějších lidí, které jsem kdy potkal, a jako děti na place nás neustále rozesmával. Obzvlášť rád vzpomínám na to, jak nám zvedal náladu při natáčení Vězně z Azkabanu, když jsme se všichni hodiny schovávali před přívalovým deštěm v Hagridově chatrči. Vyprávěl historky a vtipy, aby udržel morálku,“ vzpomíná představitel Harryho Pottera, Daniel Radcliffe.

„Robbie byl jako nejzábavnější strýček, kterého jsem kdy měla. Jestli budu někdy na natáčení tak laskavá, jako jsi byl ty ke mně, slibuji, že to udělám tvým jménem a na tvou památku,“ napsala Emma Watson aka Hermiona a doplnila, že jí budou navždy chybět jeho vřelost, smích a objetí. Na herce pak zavzpomínala také autorka knižních předloh J. K. Rowling, jež na setkání s ním nikdy nezapomene. „Byl to neuvěřitelný talent, naprostý unikát, a já jsem měla to štěstí ho poznat, pracovat s ním a smát se s ním,“ řekla spisovatelka.

„Jedna z mých nejkrásnějších vzpomínek na natáčení Harryho Pottera bylo noční natáčení prvního filmu v zakázaném lese. Bylo mi dvanáct. Robbie se staral o všechny kolem sebe. Prostě jen tak. A rozesmál je. Prostě jen tak,“ napsal představitel Draca Malfoye, Tom Felton. „Jsem zdrcený z toho, že Robbie odešel. Nikdy nezapomenu na vůni doutníků a lepidla na vousy – úžasná kombinace. Nikdo jiný na této planetě by Hagrida nemohl hrát, pouze Robbie,“ svěřil se Rupert Grint alias Ron. Nejen jim, ale celému světu tak bude Robbie Coltrane strašně chybět.


Přečtěte si také