návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

Ester Ledecká to dokázala! Vyhrála druhé zlato a navždy se zapsala do olympijské historie. Co se jí povedlo jako první?

Olympijská pohádka je dovršena a zimní obojživelnice Ester Ledecká definitivně dobyla sportovní svět.
Vydáno: 24.02.2018
Ester Ledecká vyhrála druhé zlato! 1
Autor: profimedia.cz Ester Ledecká vyhrála druhé zlato! 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Olympijská senzace je kompletní a to, o čem mnozí po minulém týdnu spekulovali, se stalo skutečností. Ester Ledecká po nečekaném prvenství v lyžařském super-G jednoznačně dominovala i ve své hlavní disciplíně, v paralelním obřím slalomu na snowboardu. V pouhých 22 letech se tak stala první ženou (a vlastně nejen ženou), které se povedlo získat na olympiádě dvě zlaté medaile ze dvou zcela odlišných sportů, jednoho na lyžích a druhém právě na snowboardu. Zapsala se tak mezi největší velikány olympijské historie.

Na rozdíl od minulého týdne tentokrát Ester od počátku patřila mezi favoritky. Vždyť ve Světovém poháru tento ročník opanovala 5 z 6 závodů a ve své milované disciplíně prakticky dominuje. To předvedla i v Pchjongčchangu, kde byla nejrychlejší v kvalifikaci, v osmifinále porazila obhájkyni zlata ze Soči Patrizií Kummerovou a ve své spanilé jízdě pokračovala až do úplného konce, když ve finále porazila Selinu Joergovou. Ester se tak povedlo to, co nikomu předtím, a díky ní se Česká republika zase jednou nesmazatelně zapsala do sportovní historie. Gratulujeme a děkujeme!

Ester Ledecká a další šokující výhry

Ester Ledecká nebyla první! 5 šokujících výher outsiderů, kterým na olympiádě nikdo nevěřil!

Ester Ledecká - Zlatá medaile 1

ZÁZRAK! Česko má první zlatou medaili z olympiády! Kdo ji vyhrál?

Článek je zařazen v: Ester Ledecká , zlato , snowboard , paralelní slalom , Olympiáda , historie