Showbyznys

13. srpna 2014 14:50

Lenka Zajícová

Exkluzivní rozhovor s Lipem. Víme, jaké holky má rád

Několikrát se zastavím u obrazovky a podívám se, jak je ten kluk hezký. Má krásné oči. Začínám být nervózní, a to se mi nestává. Za chvíli ale poznám, že důvod k nervozitě zde určitě je. Lipo je kouzelný, inteligentní a velice charismatický. Hned několikrát se přistihnu, jak se červenám.

Jak ses dostal k rappu?

K rappu jsem se dostal hlavně přes texty. Na střední jsem začal psát poezii. Hodně mě tenkrát psaní pohltilo. Pak přišel nápad tohle poetický vidění světa propojit s hip hopem, který jsem v tu dobu hodně poslouchal. Byl to přirozenej krok, ale tehdy to bylo v rámci scény celkem revoluční. V tu dobu tu převládaly texty o úplně něčem jiným.

Co si myslíš o konkurenci?

Myslím, že je tu vícero dobrých rapperů, technicky lepších než já, ale po umělecké stránce to tady podle mě trochu kulhá. Je ale otázka, nakolik umělecká stránka v případě žánru, v kterém se pohybuju, lidi zajímá (smích). Já se o ni snažím.

A teď to nejdůležitější. Co holky? Jak to s nimi máš?

Pokud opomeneme tvůj šarm, který je určitě zabydlen v hlavě nejednoho muže, tak asi platí, že holky a vztahy všeobecně jsou pro mě záhadou, když o nich tak často píšu (smích).

Prý nejsi na blondýnky. Blázníš?

Co s tím nadělám!(smích) Brunetky se mi vždy tak nějak líbily víc. Už když jsem byl menší a díval se na kovbojky, tak třeba Claudia Cardinale. Ta mě fascinovala. Je to ale spíš vždy o kouzlu osobnosti. Moje první velká láska byla blondýnka. Měla tenkrát vlasy na ježka a já v tu dobu nosil vlasy do culíku. Byli jsme super dvojka (smích).

Čím by tě mohla zaujmout nějaká dívka?

Nic jako nějaký osvědčený recept nefunguje. Špetka tajemství je ale super, jen se to s ním pak nesmí přehánět. Smích a oči jsou taky silný zbraně.

Takže pokud to shrneme, jaké vlastnosti má mít paní Lipová?

To je těžký. Člověk se přece nezamilovává tak, že má předem danej seznam vlastností, které by měly být tím druhým naplněny. Takhle fungujou pouze hodně pragmatičtí lidé. A to já evidentně nejsem. Musí být ale osobnost. Do velké míry samostatná, zároveň citlivá. Musí mít pochopení pro moji práci, být mi oporou. I k tomuhle zjištění jsem se musel časem propracovat.

Jsi single? Zadaný? Nešťastně zamilovaný?

Jsem v takovém šedivém období. Možná že právě teď jsem všechno, na co se ptáš dohromady. Paradoxně ideální období pro psaní nových textů. Ale lepší něco cítit, než necítit skoro nic. I takové období jsem zažil.

Co hudba? Jaké songy právě teď posloucháš?

Právě teď poslouchám třeba novou desku od Lany Del Rey. Song West Coast je zatím siglem roku. Vyčítali jí že dělá utahanou hudbu, tak natočila ještě pomalejší desku než tu předchozí. To mi přijde super.

Kde tě můžou tvoje fanynky potkat?

Třeba na koncertech. Nebo v Praze, jak běhám po parku nebo nakupuju v Bille potraviny na večeři nebo jedu metrem. Těch příležitostí je víc.

Kolik km uběhneš?

Běhám vždy tak kolem 56 km. Spíš si tím čistím hlavu. Pomáhá to.

Jak trávíš léto? Co Jonáš dělá? A dovolená? Pověz nám, kde a s kým jsi byl..:)

Moje léto je klidné, pod povrchem bouřlivější. Nejdřív jsem myslel, že soundtrackem mi k němu bude song Summertime Sadness od Lany Del Rey, ale teď je to už barevnější. Byl jsem u moře, u prarodičů na vesnici a celkem si užívám rozpálenou a prázdnou Prahu. Má to svoje kouzlo.

-Lenka Zajícová

Sdílejte článek

Přečtěte si také