Fanoušci objevili obří chybu na konci čtvrtých Avengers! Jak ji vysvětlili tvůrci?

Tvůrci vysvětlují chybu na konci čtvrtých Avengers.

Vzhledem k tomu, že je v závěru Avengers: Endgame zhruba šest samostatných konců, nepřekvapilo by nás, kdyby se někteří fanoušci cítili lehce zmateně. Anebo možná jen někdo neviděl skrz své slzavé oči. Tak či tak, ti pozornější z nás si všimli, že konec s Captainem Americou vyvolal pár zajímavých otázek. Následují pochopitelně spoilery.

Captain se na konci vydal vrátit všechny Kameny nekonečna, místo aby se pak ale vrátil, odcestoval do minulosti za svou láskou Peggy, se kterou nejspíš prožil moc hezký život. Jako stařík se pak objeví na lavičce, aby své přátele uklidnil, že je v pořádku a taky aby Falconovi předal štít. Fanoušci si ale vzpomněli, že Captainův štít z naší časové linie byl zničen Thanosem, nový štít tak musel pocházet z pravděpodobné jiné, nově vytvořené linie? A pokud ano, je možné, že v ní žili dva Captainové, jeden žil jako tajný manžel Peggy, a druhý zachraňoval svět? Ale co ten štít?

via GIPHY

Tvůrci filmu bratři Russoové na tuto otázku řekli, že snímek vymýšleli zhruba tři roky a pochopitelně si tak promysleli všechny možné závěry způsobené cestováním v čase, včetně Captainova příběhu. Sami pak tvrdí, že nechtějí fanouškům prozrazovat něco, co by se mohlo potenciálně objevit v chystaném seriálu Falcon a Zimní voják, Captainův návrat do minulosti by ale mohl obsahovat příběhy, které bychom v budoucnu mohli třeba vidět. Zároveň taky potvrdili, že Zimní voják aka Bucky věděl moc dobře, co Captain chystá, a proto se s ním v závěru také rozloučil se slovy, že mu bude chybět.

Tak či tak, otázek je stále spousta a odpovědí málo. Což je přesně následek toho, když tvůrci začnou blbnout s cestováním v čase a vytvářením alternativních linií.

Sdílejte článek

Přečtěte si také