Showbyznys

18. listopadu 2022 15:10

redakce Prima Lajk

Feministky podpořily zničenou Amber Heard. Co nenáviděné herečce vzkázaly?

Desítky feministek poslaly herečce Amber Heard slova podpory a útěchy.

Celosvětově ostře sledovaný soudní spor mezi Johnny Deppem a jeho exmanželkou Amber Heard skončil už před několika měsíci vítězstvím pro amerického herce. Modelka a herečka byla uznána vinnou z pomluvy bývalého muže za výroky o domácím násilí a byla nucena vyplatit Deppa vysokou částkou. Široká veřejnost i fanoušci si poté na Heard pěkně smlsli a drsně ji kritizovali.

Nyní herečce vyjádřilo podporu na 130 feministek i feministů včetně známé Glorie Steinem a několik významných organizací na ochranu práv žen včetně skupiny Národní organizace pro ženy, které se podepsaly pod otevřený dopis. „Velká část tohoto obtěžování byla poháněna dezinformacemi, misogynií, bifobií a sociálními sítěmi, kde byla obvinění ženy z domácího násilí a sexuálního útoku pro zábavu zesměšňovaná. Stejné dezinformace a obviňování obětí jsou nyní používány proti dalším osobám, které tvrdí, že byly zneužívány,“ zní v otevřeném dopise na podporu Heard.

„Odsuzujeme veřejné zahanbování Amber Heard a připojujeme se k její podpoře. Podporujeme možnost všech nahlásit partnera a sexuální násilí bez obtěžování a zastrašování,“ stojí dále v dopise s tím, že by se ženy neměly cítit být odrazeny od toho, aby promluvily o domácím násilí na základě soudního verdiktu Depp vs. Heard.

Sdílejte článek

Přečtěte si také