Showbyznys

23. dubna 2015 11:30

Tereza Javorová

FIT & SEXY: 6 triků, které vám ulehčí začátky ve fitku

Začátky bývají těžké vždycky. Ale pokud je překonáte, tak vám odměnou budou nejen vyplavené endorfiny, pekáč buchet na břiše a pevný zadek, ale i nově vytvořená závislost, díky které nebude cvičení jen mučením, ale i radostí!

Konečně jste se odhodlali koupit si permanentku do fitka, ale pořád se vám tam tak nějak nechce. Nemáte fyzičku, bojíte se, že vypracovaní svalovci se na vás budou posměšně dívat a běžecké pásy vám nahánějí hrůzu. Díky pár trikům si těžké začátky můžete výrazně ulehčit a překonat počáteční obavy. Tak popadněte ručník, lahev s vodou a dobré boty a jdeme na to!

1. Začněte společně s kamarádem

Ve dvou se to lépe táhne a nebude se cítit sám jako největší nemehlo. Navzájem se budete motivovat a pozbuzovat, a hlavně se nutit k pravidelnosti. Přece v tom kámoše nenecháte, i když se vám zrovna dneska nechce!

2. Vytvořte si nadupaný playlist

Je dokázané, že rytmické písničky dokážou prodloužit váš výkon a motivovat vás ke cvičení. Je jedno, jestli budete poslouchat chlapácké AC/DC nebo Beyoncé. Hlavně vás to musí bavit!

3. Buďte k sobě tvrdí

Zpočátku bude možná každý pohyb bolet. Pokud se vám trochu zrychlí dech, tak se hlavně hned nevzdávejte! Občas zatněte zuby a držte se rady "když nemůžeš, tak ještě přidej".

4. Nepřežeňte to

Na druhou stranu se ale hned ze začátku nestrhejte. Tělo si musí na pohyb zvyknout, takže začněte lehčím cvičením a postupně zvyšujte opakování a zátěž. Jedině stanovováním menších cílů se vám podaří dosáhnout toho velkého.

5. Nepředvádějte se

Zbytečně si nenakládejte obrovskou zátěž, abyste se předvedli, jak jste silní. Přetrháte si leda tak vazy. A na běžeckém pásu nedělejte blbosti, které jste viděli na YouTube. Mohli byste si vážně ublížit.

6. Protáhněte se!

A to platí před cvičením i po cvičením. Svaly se musí nejprve rozehřát a po cvičení naopak protáhnout, aby nebolely. Tuhle fázi opravdu nepodceňujte.

Sdílejte článek
Štítky cvičení YouTube fitness Trik Beyoncé Knowles běžecký pás AC/DC YouTube

Přečtěte si také