Clarkson vs. Greta 1
Autor: profimedia.cz Clarkson vs. Greta 1

Clarkson z Top Gearu setřel Gretu! Prý je to namyšlený spratek! Co drsného jí ještě vzkázal?

Publikováno: 29.09.2019
Jeremy Clarkson se opřel do Grety.

reklama

16letou Gretu Thunberg už komentují skutečně všichni. Od vaší babičky až po bývalého moderátora Top Gearu Jeremy Clarksona. Ten se v deníku The Sun vyjádřil na téma mladé aktivistky a zejména jejího nedávného proslovu na summitu ke klimatickým změnám v New Yorku.

„Jak si dovolujeme? Ne, jak si dovoluješ ty, plavit se do Ameriky na lodi, kterou jsi nepostavila, za peníze, které nemáš, s náhradním benzínovým motorem, o kterém ses nezmínila,“ začíná svůj nahněvaný vzkaz Clarkson. Ten pak dále pokračuje: „Zamysli se na chvíli a uvědom si, jak snadné to v životě máš. Můžeš spát s pocitem, že jsi v bezpečí. Dospělí ti dali mobilní telefony, počítače a internet. Dali ti sociální sítě, které každý den používáš, a kontrolují banky, které to všechno za tebe platí. Takže jak si dovoluješ tam stát a poučovat nás, ty rozmazlený fracku.“

Netřeba asi dodávat, že Clarkson rozhodně není Gretin fanoušek. Jak se ale ukazuje, ne každý v jeho rodině s jeho názory souhlasí. Jeho vlastní dcera totiž krátce na to sdílela tweet jistého muže z Twitteru, který Gretu oslavoval jako skutečnou inspiraci, díky které se klima opět řeší, a poděkoval ji za to, že dělá svět lepším. Clarksonova dcera Emily se poté zamyslela, proč jen nemůžou všichni dospělí, a zejména muži mluvit ke Gretě nebo o ní tímto způsobem. A má dobrou pointu, nemyslíte?

reklama