FOTO: Nechutná obálka časopisu s Margot Robbie vyvolala obří povyk! Naštvala je tímhle odporným detailem

Lidé se dnes vážně urazí kvůli každé prkotině…

Britský Vogue je teď pod palbou kritiků poté, co odhalil svou nejnovější obálku s herečkami Margot Robbie a Nicole Kidman. Od té doby, co přebral šéfredaktorské křeslo Edward Enninful, první černý, mužský a otevřeně homosexuální editor, byli zejména lidé orientující se na módu nadějní, že slavný magazín nabídne i něco víc než jen zažité postupy. To koneckonců potvrdila i jeho první prosincová obálka, na které byla modelka a aktivistka Adwoa Aboah.

Hned ze začátku nového roku pak ale magazín oznámil svůj již třetí hollywoodský speciál, na jehož obálce byly herečky Margot Robbie a Nicole Kidman a pod nimi titulek: „Musíme si promluvit o rasismu.“

Lidé tak okamžitě začali zpochybňovat novou éru magazínu, která slibovala větší diverzitu, ale přitom kromě hereček Gal Gadot (Izraelka) a Hong Chau (Thajka) do svého filmového čísla nezařadila žádné jiné herečky odlišné barvy plati a v lednovém čísla na obálku umístila Taylor Swift. Titulek s rasismem je tak podle kritiků spíše ironický, protože právě výběr takových obálek je důvodem, proč by lidé měli více mluvit o rasismu.


Přečtěte si také