Čím obálka lidi naštvala?
Autor: profimedia.cz Čím obálka lidi naštvala?

FOTO: Nechutná obálka časopisu s Margot Robbie vyvolala obří povyk! Naštvala je tímhle odporným detailem

Publikováno: 05.01.2018
Lidé se dnes vážně urazí kvůli každé prkotině…

reklama

Britský Vogue je teď pod palbou kritiků poté, co odhalil svou nejnovější obálku s herečkami Margot Robbie a Nicole Kidman. Od té doby, co přebral šéfredaktorské křeslo Edward Enninful, první černý, mužský a otevřeně homosexuální editor, byli zejména lidé orientující se na módu nadějní, že slavný magazín nabídne i něco víc než jen zažité postupy. To koneckonců potvrdila i jeho první prosincová obálka, na které byla modelka a aktivistka Adwoa Aboah.

Hned ze začátku nového roku pak ale magazín oznámil svůj již třetí hollywoodský speciál, na jehož obálce byly herečky Margot Robbie a Nicole Kidman a pod nimi titulek: „Musíme si promluvit o rasismu.“

Lidé tak okamžitě začali zpochybňovat novou éru magazínu, která slibovala větší diverzitu, ale přitom kromě hereček Gal Gadot (Izraelka) a Hong Chau (Thajka) do svého filmového čísla nezařadila žádné jiné herečky odlišné barvy plati a v lednovém čísla na obálku umístila Taylor Swift. Titulek s rasismem je tak podle kritiků spíše ironický, protože právě výběr takových obálek je důvodem, proč by lidé měli více mluvit o rasismu.

reklama