reklama

reklama

Polibek skupiny Rammstein.
Autor: Instagram.com/Rammsteinofficial a jenskochphoto Polibek skupiny Rammstein.

FOTO: Rammstein se líbali na koncertě v Rusku, upozorňovali na zákon proti gayům. Co jim za to hrozí?

Publikováno: 01.08.2019
Kontroverzní skupina zase jednou provokovala a poukázala na citlivé téma. V Rusku ovšem jejich líbačka asi příliš nezabodovala.

reklama

Možná je nemusíte poslouchat a mít rádi, ale snad i posluchač Moravanky vědí, že německá skupina Rammstein se kontroverze rozhodně nebojí. Někdy je to sice (schválně) na hraně lacinosti, rádi ovšem při svých provokacích upozorňují i na společenská témata. Což je případ jejich pondělního koncertu v Moskvě, kde se během songu Auslender členové kapely Paul Landers a Richard Kruspe políbili. Fotografii líbačky pak dali rockeři na Instagram s popiskem „Rusko, milujeme tě!“

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Rammstein (@rammsteinofficial),

 

V čem je problém? V Rusku totiž platí zákaz LGBT propagandy či veřejných projevů homosexuálních vztahů. Veřejné mínění je zde pak vůči gayům a ostatním sexuálním menšinám silně vymezeno. Líbání členů kapely pak bylo jasnou narážkou na tento zákaz a Rammstein tak dali najevo, koho podporují a co si o tomto zákonu myslí. A mnoho Rusů pod pódiem to asi nepotěšilo. Není to pak poprvé, co se rockeři postavili na stranu LGBT komunity. Už během nedávného koncertu v Polsku frontman Till Lindemann mával na pódiu duhovou vlajkou.

Za jejich ruskou “eskapádu“ ovšem může Rammstein, nebo minimálně zmíněným kytaristům, hrozit v Rusku trest. Cizincům hrozí za porušení zákona zadržení až na 15 dní, pokuta i vyhoštění. A vzhledem k tomu, že skupinu čeká v Rusku ještě páteční koncert v Petrohradu, je jistá dohra ještě možná. Za svou klasickou odvahu si ovšem rozhodně zaslouží palec nahoru.

reklama