Showbyznys

26. května 2016 16:06

redakce Prima Lajk

GALERIE: Děsivé! Tvůrci Kapitána Ameriky hrozí fanouškové smrtí! Co se stalo?

Autoři populárního komiksového hrdiny musí řešit vážné problémy. Vzbouřili se proti nim totiž vlastní fanoušci.

Studio Marvel, jež má na svém kontě slavné hrdiny v čele s Iron Manem, Spider-Manem a Kapitánem Amerikou, má pořádný skandál. Ten se ovšem tentokrát netýká filmových dílů s Chrisem Evansem, ale těch komiksových. Nenadálý rozruch vyvolal jejich nově vydaný komiks o Kapitánu Amerikovi, v němž dojde k nečekanému zvratu. Je v něm totiž naznačeno, že za všech okolností správňácký hrdina je ve skutečnosti tajným agentem zločinecké organizace Hydra, proti níž už od druhé světové války zarytě bojuje. Jenže podle nejnovějšího čísla vydaného v Americe k ní sám tajně patří a je ve skutečnosti zlý!

Že podle vás o nic nejde? Zarytí geekové a zastydlí nerdi si to zřejmě nemyslí a nečekaný zvrat legendární postavy berou jako naprostou zradu. Autorovi komiksu, Nicku Spencerovi, vyhrožují na internetu dokonce smrtí. Podle nich zničil i odkaz původních židovských autorů, kteří pomocí Kapitána bojovali proti nacistům. Nejedná se přitom o ojedinělé případy, ale takřka tisíce případů. Někteří mu přejí krutou a bolestivou smrt a další si po zkažení jejich oblíbené postavy přejí, aby se zabil sám.

Spencer si však z děsivých reakcí nic nedělá. Nejspíš tuší, že si je brzy získá na svou stranu, až se v dalších dílech zjistí, že ve skutečnosti věrnost Hydře pouze hraje. I přesto jde ovšem z jejich přehnaných reakcí mráz po zádech. Snad si je Marvel svými dalšími filmy s Evansem či Robertem Downeym Jr. zase udobří.

Sdílejte článek
Štítky Amerika smrt komiks galerie Spider-Man Chris Evans Druhá světová válka Marvel Comics Hydra Nick Spencer

Přečtěte si také