GALERIE: Do Karlových Varů dorazí Johnny Depp! Jaká další filmová legenda se na festivalu objeví?

Slavný filmový festival si připsal dva opravdu hvězdné úlovky!

Tak to vypadá, že letošní ročník filmového festivalu Karlovy Vary bude jedním z těch nejhvězdnějších za poslední dekádu! I přes složitou koronavirovou situaci a neustálá nařízení v cestování se totiž pořadatelům podařilo ulovit hosty opravdu hvězdného kalibru. Poté, co byl minulý týden ohlášen příjezd slavného herce Ethana Hawkea se nyní karlovarský festival pochlubil ještě mnohem zvučnějšími úlovky.

Největší hvězdou festivalu tak bude populární Johnny Depp aka Jack Sparow, Střihoruký Edward a… no, mohli bychom takhle pokračovat ještě dlouho. Slavný herec má sice kolem sebe kvůli soudním sporům s bývalou manželkou Amber Heard velkou kontroverzi, kvůli níž přišel i o řadu filmových nabídek, diváci na něj ale pořád slyší. Na filmovém festivalu by se pak měl objevit v jeho druhé polovině.

Druhým věhlasným jménem pak bude filmová legenda Michael Caine, jehož mladší diváci znají zejména z trilogie o Temném rytíři či Počátku, ti starší z nespočtu filmových klasik v čele s Loupeží po italsku. Caine se objeví ve Varech hned za začátku festivalu, kdy převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Zkrátka obří trefy do černého, jež do Varů jistě přitáhnou spousty návštěvníků. Filmový festival odstartuje již příští pátek 20. srpna, kdy bude mít světovou premiéru očekávaný český film Zátopek, a slavnostní zakončení proběhne 28. srpna.


Přečtěte si také