Showbyznys

9. července 2016 22:02

Tereza Javorová

GALERIE: Festival Rock for People tradičně zahájil léto! Přivezl hvězdy jako The Offspring či Massive Attack

Skvělá festivalová atmosféra, krásné počasí a hlavně výborné kapely na světové úrovni byly součástí letošního festivalu Rock for People. Jak největší hudební festival u nás probíhal?

Třiadvacátý ročník festivalu Rock for People, který se tradičně konal v Hradci Králové, tentokrát dovezl kapely jako The Offspring, Massive Attack či The 1975. Návštěvníci si mohli vybrat z nabitého programu ale i tuzemské hvězdy jako Monkey Bussiness, Tři sestry, kapelu Jelen a desítky dalších interpretů. Prostoru pro zahálení a opalování se v odpočinkových zónách festivalu s drinkem v ruce tak kvůli pestrému line-upu tak tolik nebylo, ale návštěvníci energii dobíjeli písněmi svých oblíbených kapel.

A hlavně výborným jídlem, jehož nabídku organizátoři oproti minulým ročníkům značně rozšířili. Pochutnat si mohli vegani, masožrouti, mlsouni i zastánci orientálních kuchyní.

Festival byl samozřejmě ale zejména o hudbě. Krásné počasí, které narušila pouze úterní bouřka, tak dávalo příležitost pouze přecházet od stage ke stagi a poslechnout si kapely jako například Enter Shikari, skvělé Anti - Flag, kteří se nebáli fanoušky vyzvat k obřímu mlýnskéu kolu a pogovat, elektropunková kalepa CHVRCHES je pak roztancovala a britští Massive Attack pak nastolili za promyšleného vizuálního doprovodu potemnělou atmosféru. Bohužel pro některé bylo vystoupení hlavního healinera kapely The Offspring velkým zklamáním kvůli špatnému ozvučení a chybějící energii, kterou je kapela tak proslulá.

I přesto festival potvrdil, že právem patří k nejnavštěvovanejším u nás a už se nemůžeme dočkat, které hvězdy přiveze další rok!


Přečtěte si také