Showbyznys

10. června 2016 14:47

redakce Prima Lajk

GALERIE: Ronaldo, nebo Messi? Kdo je nejlépe placeným sportovcem světa?

Výsledky, které mnohé téměř šokovaly.

Jako každý rok i tentokrát přišel slavný časopis Forbes s žebříčkem sportovců, kteří za uplynulý rok vydělali nejvíce peněz. Do výsledků se pak započítávají nejen astronomické platy, ale také bonusy z výher a reklam. I když se to nezdá, výsledky jsou to malinko překvapivě. Nejvíce peněž si totiž na své konto připsal oblíbený fotbalista Realu Madrid, Cristiano Ronaldo, jenž si podle údajů přišel v přepočtu na 2,1 miliardy korun. Hned v závěsu za ním se pak samozřejmě drží Lionel Messi.

Proč je to překvapivé? Je to totiž vůbec poprvé v historii, co se na samotném vrcholu žebříčku objevil fotbalista. V minulých letech totiž topce vládli spíše individuální sportovci v čele s golfistou Tigerem Woodsem a boxerem Floydem Mayweatherem. Jenže jejich éra už skončila a pomyslné žezlo zřejmě převzali právě hvězdní fotbalisté. Na dalších příčkách pak zahlédneme zejména hvězdy z prostředí basketballu a tenisu v čele s LeBronem Jamesem a Rogerem Federerem. Co na žebříček říkáte vy?

Top 10 nejlépe placených sportovců:

1. Cristiano Ronaldo – 88 milionů dollarů

2. Lionel Messi - 81,4 milionů dollarů

3. LeBron James - 77,2 milionů dollarů

4. Roger Federer - 67,8 milionů dollarů

5. Kevin Durant - 56,2 milionů dollarů

6. Novak Djokovič - 55,8 milionů dollarů

7. Cam Newton - 53,1 milionů dollarů

8. Phil Mickelson - 52,9 milionů dollarů

9. Jordan Spieth - 52,8 milionů dollarů

10. Kobe Bryant - 50 milionů dollarů

Sdílejte článek
Štítky Lionel Messi Roger Federer galerie Cristiano Ronaldo Real Madrid fotbalista Forbes Tiger Woods LeBron James Floyd Mayweather Jr.

Přečtěte si také