Showbyznys

17. září 2017 14:57

redakce Prima Lajk

GALERIE: Smutná zpráva! Nečekaně zemřel autor legendárních Pelíšků Petr Šabach. Co se stalo?

Česká republika přišla o jednoho ze svých nejúspěšnějších spisovatelů.

Tuzemská kultura prožívá velkou a nečekanou ztrátu. Ve věku 66 let nás po boji s těžkou nemocí opustil jeden z našich nejslavnějších současných spisovatelů Petr Šabach. Byl autorem mnoha románů a povídek, které se nesmazatelně zapsaly do české kinematografie. Jeho nejúspěšnější povídkovou knížkou je pak bezesporu sbírka Hovno hoří, podle které byl natočen jeden z nejúspěšnějších filmů české kinematografie, legendární Pelíšky režiséra Jana Hřebejka.

Hřebejk pak spolupracoval se Šabachem na několika filmech. Podle autorovy předlohy tak režisér natočil ještě filmy Šakalí léta, Pupendo či U mě dobrý. Podle jeho díla byl natočen také snímek Občanský průkaz. Jeho smrt potvrdilo nakladatelství Paseka, jež vydalo všechny Šabachovy knihy.

„Petr zemřel doma, jak si přál. Na jeho přání bude rozloučení bez obřadu, jen v rodině,” řekl podle serveru Novinky.cz zástupce vydavatelství Lukáš Růžička. K jeho smrti se už serveru iDNES.cz vyjádřil také režisér Jan Hřebejk. „Bylo to hrozně rychlé a beznadějné,“ řekl. Česko tak přišlo o významnou spisovatelskou osobnost. Jeho díla a filmy ovšem zůstanou v naší paměti navždy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také