Showbyznys

25. září 2015 15:30

Petr Cífka

GALERIE: TOP 5 nejerotičtějších filmů, které vám zvednou tep

Máte chuť na trochu filmového sexu? A chtěli byste zároveň koukat i na film, který není nudný, i když jsou v něm všichni oblečení? Žádný problém, máme pro vás pět tipů, které zaručeně nezklamou.

Trocha filmové erotiky nikoho nezabije. Jestli si myslíte, že 50 odstínů šedi je film, jehož tvůrci o něm můžou s vážnou tváří tvrdit, že je sexy, smyslný, vášnivý a nabitý erotickým napětím, tak se pletete. A hodně. Těhle pět klasik vám ukáže, že filmová erotika může být skutečně sexy. A taky v dobrých filmech. Základní instinktLegenda mezi erotickými filmy. Nizozemský klasik Paul Verhoeven do svých filmů cpal násilí, sex nebo ideálně obojí. Dokonale to je vidět na úvodní scéně Základního instinktu, kdy žena v tom nejlepším ubodá v posteli chlapa sekáčkem na led. Byla tou ženou Sharon Stone? To se pokouší zjistit Michael Douglas, zkušený detektiv, který už viděl skoro všechno. Když před ním ale sedí žena, která byla největším sex symbolem devadesátých let a navíc si doma evidentně zapomněla kalhotky, situace se mu trochu vymkne z rukou. Vztah těch dvou je plný lží, nedůvěry i toho nejvášnivějšího milování. Otázka ale je, jestli se znovu neobjeví sekáček na led.

Hořký měsícLegendární oscarový režisér Roman Polanski vždycky uměl do svých filmů propašovat nějaké to erotické dusno a to i v případě, že točil hroror. Jeho Hořký měsíc s Hughem Grantem a Kristin Scott Thomas, je ovšem psychologické drama. A je v něm pochopitelně hodně sexu. Vypráví o britském manželském páru Nigelovi a Fioně, který se na cestě lodí seznámí s tanečnicí Mimi a jejím manželem, invalidou Oscarem. Nigelovi se Mimi líbí a Oscar to tuší, ale vztah s jeho ženou je poměrně komplikovaný. Zpočátku se milovali, nakonec se ale nenáviděli a dnes, když je Oscar na vozíku, nemůžou jeden bez druhého být. Prožili velkou lásku a ještě větší nenávist a jak to tak vypadá, to samé teď čeká i Nigela s Fionou. Čeká je erotické nebe i peklo a především v sexu překročí hranice, o jejichž existenci neměli ani ponětí. A bude to bolet.

PastDnes už sestry Wachowské se sice proslavily kultovním akčním sci-fi Matrix, ale ještě před ním natočily malý komorní thriller o milence mafiána, jedné bývalé kriminálnici a milionech dolarů, které se dámy rozhodnou ukrást nevypočitatelnému gangsterovi. A proč? Protože ty dvě se v životě nudí a zjistí, že si celkem sedí v posteli. Celkem hodně. Past je inteligentní a napínavá podívaná, jakmile ale dojde na erotické scény mezi Jennifer Tilly (nádherně roztomile naivní) a Ginou Gershon (takhle nějak chtěla celý život být sexy Angelina Jolie), začne u vás v obýváku být pořádně horko. A je úplně jedno, jaký máte vztah k sexu mezi dvěma ženami.

9 a ½ týdneDokázali byste si dnes představit erotické drama s Mickey Rourkem? S člověkem, který vypadá, jako že v roce 2009 zemřel, ale jeho mozek tu informaci ještě nezpracoval? Asi ne. A v osmdesátých letech byl však Rourke sex symbol a může za to především 9 a ½ týdne. Dnes už klasika mezi erotickými dramaty byla i vekou hereckou příležitostí pro sexy Kim Basinger. Ta si tu zahrála zaměstnankyni galerie, jejíž život se otočí vzhůru nohama, když se seznámí s tajemným mužem, který jí v posteli předvede, co je to opravdová vášeň. O něm neví nic. Sex s ním je ale něco, co si nedovedla představit ani v těch nejdivočejších snech. I po téměř třiceti letech jde o podívanou, která stojí za to.

SekretářkaJestli vám připadaly erotické hrátky toho šášuly z 50 odstínů šedi sexy, zkuste Sekretářku. Tady se s tím totiž zdaleka tolik nemažou a vztah dvou hrdinů, dominantního šéfa a jeho podřízené, která má ráda, když občas dostane na holou a bolest jí dělá celkem dobře, je mnohem víc sexy než cokoliv, co jste v loňském filmovém hitu mohli vidět. SM a trochu tvrdší sexuální prakticky tu jsou řekněme realističtější než v knížce E. L. James nebo ve filmu a pokud vás tyhle praktiky zajímají, určitě je lepší okoukat je od Jamese Spadera a Maggie Gyllenhaal v Sekretářce než v Odstínech.

Sdílejte článek
Štítky film postel vztah sex galerie erotika Základní instinkt Ceny Oscar E. L. Jamesová Mickey Rourke

Přečtěte si také