Herečka z Harryho Pottera se postavila za spisovatelku J. K. Rowling. Proč ji stále respektuje?

Herečka Evanna Lynch z Harryho Pottera brání spisovatelku J. K. Rowling.

Spisovatelka J. K. Rowling si se svými transfobními názory vytvořila nemalý počet nepřátel a opozice, která na ni nyní plive všude, kudy chodí. Pro někoho je to pak částečně zasloužené, pro jiné je to ale stejně nenávistné projevování, jaké objektivně prokázala některými neuvážlivými výroky samotná spisovatelka.

Zatímco většina herců z milované série o Harrym Potterovi se ale raději debat o autorce zcela vzdala a celou tuto kontroverzi raději ignorují, někteří – jako například Ralph Fiennes (Voldemort) nebo čerstvě Evanna Lynch (Luna) – se spisovatelky rovnou zastávají.

Podle herečky není fér, že Rowling dostala nálepku anti-trans, ve skutečnosti totiž spisovatelka vždycky primárně bránila ty nejzranitelnější lidi ve společnosti. Akorát že dnes panuje velká neshoda na tom, kdo je vlastně nejzranitelnější. A byť má herečka spoustu pochopení pro trans komunitu, přála by si, aby lidé zkusili najít pochopení také pro onu autorku. Inu, zajímavý pohled na věc – možná vůbec nezajímavější, jaký zatím zazněl.


Přečtěte si také