Hororovou komedii Shoky a Morthy uvedou Vary v sekci Půlnoční filmy

Zahraniční práva na hororovou komedii Shoky & Morthy koupila holandská společnost zastupující ve světě #martyisdead.

Komedie s prvky hororu Shoky & Morthy: Poslední velká akce režiséra Andyho Fehu se Štěpánem Kozubem a Jakubem Štáfkem slaví úspěch u diváků, v kinech ji vidělo téměř dvacet pět tisíc diváků. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary snímek uvede v rámci sekce Půlnoční filmy ve dnech 22., 24., 26. a 28. srpna vždy od 23:59 hodin po boku titulů vycházejících z tradice hororu či akčního filmu, které žánr nahlížejí z čerstvých, často humorných perspektiv. Mezi nimi letos jsou i kultovní Mulholland Drive Davida Lynche či v Čechách očekávaná fantasy příběh Zelený rytíř Davida Loweryho.

Martina Babišová v roli lovkyně duchů Lucie boduje u diváků, Shokyho a Morthyho už vidělo v kinech téměř 25 tisíc lidí.

„Blížíme se k hranici dvacet pět tisíc diváků, film se stále hraje v řadě kin a lidé na něj chodí. To je pro žánrový film obrovský úspěch, kdo by ještě na začátku prázdnin věřil, že se u nás bude takhle chodit na hororovou komedii. Shoky & Morthy je film jako stvořený pro půlnoční projekce, proto se těšíme na reakci publika na festivalu v Karlových Varech, kde film poběží právě v sekci Půlnoční filmy,“ říká producent Vratislav Šlajer ze společnosti Bionaut. Snímek, který do českých kin vstoupil 5. srpna, získal i zahraničního prodejce Dutch Features, který se stará i o cenou Emmy ověnčený seriál #martyisdead, pod kterým jsou rovněž podepsáni producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál.

V současné době se plánuje premiéra filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce na Slovensku.

Film Shoky & Morthy: Poslední velká akce bude na festivalu v Karlových Varech uveden za osobní účasti režiséra Andyho Fehu, herců Martiny Babišové a Tomáše Magnuska, scenáristy Ondřeje Kopřivy, kameramana Jakuba Ševčíka či producentů Vratislava Šlajera a Jakuba Košťála. První projekce se uskuteční v neděli 22. srpna v Malém sále hotelu Thermal, a to včetně diskuse a úvodu s delegací. O účasti Shoky & Morthy na karlovarském filmovém festivalu pojednává i nový podcast Planet Dark, který vychází u příležitosti zahájení festivalu v pátek 20. srpna.

Snímek Shoky & Morthy: Poslední velká akce o dvou kamarádech youtuberech nabízí i hororové prvky, které jsou spojené s pátráním po legendě o krvavé nevěstě od Devíti křížů. Právě sem se Shoky a Morthy vypraví natočit dokument spolu s lovkyní duchů Lucií, ambiciózní influencerkou Sárou a prodejcem vysavačů (a neúspěšným youtuberem) Radomilem, aby si napravili zpackanou youtuberskou reputaci. Zpět do kurzu se totiž chtějí dostat tím, že přijdou na kloub záhadě mrtvé nevěsty, která se zjevuje řidičům poblíž tajemného motorestu u dálnice D1.

Film producentsky zastřešují Vratislav Šlajer a Jakub Košťál, spoluproducenty jsou i Andy Fehu a kameraman Jakub Ševčík. Film podpořil Státní fond kinematografie a Jihomoravský filmový nadační fond. Distributorem je Falcon.

Projekce na MFF Karlovy Vary: 22. 8. 23:59 Malý sál, hotel Thermal (úvod s delegací a debata po projekci) 24. 8. 23:59 Malý sál, hotel Thermal (úvod s delegací a debata po projekci) 26. 8. 23:59 Kino Čas (úvod s delegací) 28. 8. 23:59 Malý sál, hotel Thermal

Sdílejte článek

Přečtěte si také