Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní vypuká již tento pátek! Jak se na něj těší a co budou pít Ewa Farna, Visací zámek a Jiří Schmitzer?

Hudebně-švestkový festival Vizovícké Trnkobraní vypuká již tento pátek a sobotu 21. a 22. srpna v areálu likérky ve Vizovicích nedaleko Zlína, chybět nebudou interpreti jako Chinaski, Tomáš Klus, Mandrage, Divokej Bill, Visací zámek, Vypsaná Fixa, Vladimír Mišík či Jiří Schimtzer.

Můžete se těšit také na další kapely a interprety. Program letošního již 48. ročníku festivalu nabídne i typickou soutěž v pojídání švestkových knedlíků s moderátory Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem. Doprovodný program Trnkobraní zahrnuje například vystoupení stand-up komiků Ivy Pazderkové a Michala Knora, divadelní představení pro děti i dospělé, projekce filmů, dětský koutek a samozřejmě také folklorní program v ulicích města Vizovice, který se letos bude konat již v sobotu. Hudební program se odehraje po oba dny na dvou pódiích. V pátek se areál otevře v půl čtvrté odpoledne a program začne těsně před půl pátou koncertem skupiny Slza, v sobotu se brány otevřou již v půl desáté dopoledne a první kapela začne hrát v 11 hodin.

Na Trnkobraní zahraje v sobotu 22. srpna kromě dalších interpretů a kapel v 19 hodin také Ewa Farna. „Těším se samozřejmě velmi, jsme ráda, že jsme byli na tak velkou akci pozváni a můžeme se stát její součástí. Snad publikum mile překvapíme,“ říká zpěvačka, která na Trnkobraní slivovici nejspíš neochutná. „Přiznám se, že na tvrdý alkohol moc nejsem. Nějak mi to nechutná. Jestli tam třeba bude švestkový koláč, tak to jsem tam jako první!“ Na otázku, co si pro fanoušky na Trnkobraní připravila, odpovídá, že preferuje spontánnost, a vše se bude odvíjet od reakce publika. Doufá, že lidé odloží předsudky, stereotypní přístup a přijdou si hudbu užít. „Je jedno, jestli fandíte metalu, popu nebo hip hopu, jestli máte rádi hudbu – tak ji pojďme společně oslavit. My se vás pokusíme roztancovat a rozskákat mými písněmi Leporelo, Z nálezů a krás, Boží mlejny melou, Měls mě vůbec rád a mnoha dalšími!“ uzavírá zpěvačka. Členové kapely Visací zámek to vidí se švestkovými radovánkami jinak: „Slivovici nebo jiné produkty ze švestek ochutnáme a hlavně věříme, že si nějaké odvezeme. Fanoušky na náš koncert zveme co nejtrnkověji punkově!“ A Jiří Schimtzer dodává: „Slivovici bych rád ochutnal, ale nemohu. Já když ochutnám a chutná mi to, tak nevím kdy přestat. Každopádně, přijďte se podívat, ať na vlastní oči vidíte, že ještě sám bez cizí pomoci vylezu na pódium!“ směje se zpěvák a herec.

„Nejlepší švestkový festival“ Trnkobraní letos dále publiku nabídne vystoupení Ewy Farne, Anny K., Visacího zámku, Horkýže Slíže nebo Xindla X, součástí programu bude nově i vystoupení kapely Donor, vítěze soutěžní klání začínajících regionálních kapel. V průběhu dvou dnů dále na Trnkobraní vystoupí také UDG, Desmod, Lake Malawi či Nebe a sestavu doplní tradiční „domácí“ skupiny Fleret a Kosovci. Vstupenky na Vizovické Trnkobraní je možné zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream jako permanentku na oba dny do dne před akcí za 630 korun, 340 na pátek a 390 korun na sobotu. Na místě bude permanentka stát 750 korun, lístky na pátek 390 a na sobotu 460 korun, připraveny jsou slevy pro děti do 6 a 12 let. Se vstupenkou na Trnkobraní mají návštěvníci nárok na 20% slevu na exkurze do likérky R. Jelínek a 10% slevu na vstupné do zámku Vizovice. Vstup na sobotní folklorní program města Vizovice je zdarma. Více na www.trnkobrani.cz, vstupenky lze zakoupit na https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/vstupenky/vizovick%C3%A9-trnkobran%C3%AD


Přečtěte si také