Showbyznys

30. března 2023 14:57

redakce Prima Lajk

VIDEO: Hvězda Harryho Pottera moderovala diskusi trans mládeže. Pukne Rowlingová vzteky?

Daniel Radcliffe se zhostil moderování diskuse trans mládeže. Spisovatelce Rowlingové tím poslal nenápadný vzkaz.

Jakkoli se spisovatelka a autorka slavné série o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová snaží přesvědčit zbytek světa o tom, že trans lidi nenenávidí, ale (!) vše má své meze, lidé z jejího blízkého kruhu a bývalí přátelé jako například Daniel Radcliffe, představitel Harryho z filmové série, pokračují ve své práci, aby jí dokázali, že se mýlí.

Herec se teď například čerstvě zhostil role moderátora nového projektu pod značkou organizace The Trevor Project, ve kterém diskutují o svých zkušenostech mladí transgender lidé. Radcliffe se tak stal součástí nové série, která bude vycházet pravidelně na YouTube počínaje už 31. březnem, kdy má mít pořad premiéru první epizody. Sám Radcliffe si celý projekt velmi pochvaluje a nemůže se dočkat, až ho uslyší a uvidí ostatní lidé, kteří se o problematiku zajímají nebo se třeba jen chtějí dozvědět něco nového a důležitého.

Co se Rowlingové týče, ta se zatím k záležitosti nevyjádřila a nejspíš ani nevyjádří, momentálně produkuje vlastní podcast, v němž ze sebe dělá oběť (někdy právem, někdy ne) a snaží se lidem své kontroverzní postoje více přiblížit.


Přečtěte si také