Showbyznys

21. října 2022 13:35

redakce Prima Lajk

Hvězda Star Wars poslala na Ukrajinu 500 dronů. Ovlivní tím průběh války?

Mark Hamill poslal na Ukrajinu důležitou pomoc.

Válka na Ukrajině nám připadá už fakt dlouhá, a to v ní ani nebojujeme. Jak si pak asi musí přijít lidé, kteří jsou přímo v centru celého konfliktu? I proto je důležité, aby se Evropa sjednotila a spolu s USA poskytla Ukrajincům tolik pomoci, kolik bude potřeba, aby nepřátelské vojsko Ruska zahnali zpátky za hranice a osvobodili svá města. Jak ale uvidíte na následujícím příkladu, pomáhat mohou i jednotlivci.

Příkladem budiž herec Mark Hamill. Ten podle nejnovějších zpráv jenom za poslední měsíc poslal Ukrajině na pomoc 500 dronů – ty přitom ovlivňují průběh války zcela zásadními způsoby. Plní průzkumnou funkci, ale taky hlídací či bojovou. Jsou to tzv. oči ve vzduchu a díky nim mají Ukrajinci přehled o tom, co se v jejich zemi děje – na rozdíl od Rusů, kteří poslední týdny jen pomalu ustupují, střílí naslepo raketami na dětská hřiště a povolávají do svých řad už i násilníky a zloděje.

Hamill se stal nedávno ambasadorem platformy Army of Drones, skrze kterou se herci právě povedlo vybrat na nákup dronů obří částku. Poděkoval mu tak i samotný prezident Zelenskyj. Herec pak navíc dostává několikrát týdně zprávy o tom, co se na Ukrajině děje, jaká je situace nebo co se díky dronům povedlo. Jo holt Luke Skywalker byl vždycky hrdina.

Sdílejte článek

Přečtěte si také