Itálie řeší obří fotbalový skandál! Co kvůli němu hrozí Pavlu Nedvědovi?

Pavel Nedvěd má na triku obří fotbalový skandál. Co provedl?

Velká a poměrně závažná kauza nyní hýbe italským fotbalem. V Římě totiž v těchto dnech probíhá soud s fotbalovou federací v případu, kde žalobce obvinil jednotlivé kluby z toho, že uměle nadhodnocovaly přestupy, aby si vylepšily své účetnictví. Nyní tak navrhuje klubům i jejich funkcionářům vysoké tresty, mezi nimiž jsou jak pokuty, tak i zákaz činnosti, a v některých případech dokonce vězení. No a došlo i na Pavla Nedvěda.

Celkem se kauza týká 11 klubů a 61 funkcionářů. Turínský klub, mezi jehož šéfy patří i bývalá česká fotbalová legenda Pavel Nedvěd, vyšetřovatelé podezřívají, že vydal faktury za neexistující služby a poskytl nepravdivé informace investorům.

Podle deníku La Gazzetta dello Sport navrhl žalobce pro Juventus pokutu v přepočtu 20 milionů korun a tresty zákazu působení ve fotbale pro jeho čelné funkcionáře, včetně Nedvěda. Pro Juventus to bohužel není první skandál, jeho fanoušci mají ještě dobře v paměti, jak musel kvůli případu s ovlivňováním zápasů v roce 2006 nuceně sestoupit do druhé ligy.

Sdílejte článek
Štítky trest pokuta soud fotbal Pavel Nedvěd skandál Itálie Juventus

Přečtěte si také