Showbyznys

14. července 2016 17:12

redakce Prima Lajk

J. K. Rowling prozradila jedno z největších tajemství Harryho Pottera. Proč ho nenáviděli Dursleyovi?

Čtenáři slavných knížek se konečně dočkali odpovědi na další z mnoha záhad.

Sedmidílná knižní série o mladém čarodějovi Harry Potterovi už je sice dávno za námi, fanoušci po celém světě ale touto ságou pořád žijí a rádi by znali odpovědi na dosud nezodpovězené otázky a záhady. Jednou z nich je už od první knihy důvod, proč se k malému Harrymu chovají tak strašně jeho opatrovníci, rodinka Dursleyových. Čtenáři předpokládali, že s ním tak krutě zacházeli kvůli jeho kouzelnickému původu a nepěknému vztahu tety Petunie ke své sestře a Harryho matce Lily. Skutečnost ale byla ještě trošku jiná.

Spisovatelka J. K. Rowling totiž nyní na svých stránkách Pottermore.com zveřejnila příběh a minulost Dursleyových. Z toho vyplývá, že za jejich chováním k Harrymu stojí hlavně nenávistný vztah k jeho otci Jamesovi, jehož doslova nemohl vystát. Za všechno pak může především hádka mezi Harryho otcem a Vernonem Dursleyem. V té James přiznává, že má všechny své peníze a rodinné zlato nešetřeny v proslulé bance u Gringottonových. Obyčejný mudla Vernon si však myslel, že si z něj dělá kouzelník legraci a velmi se s Petunií urazil.

Tento jejich spor se pak nepodařilo nikdy urovnat a Dursleyovi Jamese doslova nenáviděli. Rowling pak potvrdila také žárlivost tety Petunie na svou sestru Lily. Když jim tedy byl Harry svěřen do péče, svůj vztek vůči Jamesovi a Lily si nespravedlivě vylévali na malém chlapci. Co myslíte, uspokojí toto vysvětlení všechny fanoušky?

Sdílejte článek
Štítky Harry Potter J. K. Rowlingová Wizarding World Digital

Přečtěte si také