Je to pravda? Tahle fanouškovská teorie o Daenerys může totálně změnit příběh Hry o trůny!

Chystají snad na nás tvůrci nečekaný zvrat?

Seriál Hra o trůny nám v poslední době servíruje nejedno překvapení. To největší si pro nás ale scenáristé a spisovatel G. R. R. Martin možná teprve chystají. A podle čím dál častější fanouškovské teorie by se mohlo týkat jedné z hlavních postav, neohrožené Daenerys. Ta je od počátků považovaná za jednu z hlavních hrdinek seriálu, u níž se očekává, že pomůže se svými draky Západozemí před Bílými chodci. Jenže všechno může být nakonec zcela jinak. Indicie totiž nasvědčují tomu, že z hlavní hrdinky se může klidně ještě stát jeden z hlavní záporáků seriálu!

Podle fanoušků tomu nasvědčuje jedna z minulých epizod Blood of My Blood, v níž má Daenerys velký proslov ke svým Dothrakům, jimž slibuje, že spolu v Západozemí vyplení své nepřátele a její proslov nezněl zrovna dvakrát hrdinsky. Fanouškům a čtenářům knížek tak nemohlo uniknout, že zde Khalessi téměř připomínala svého fanatického otce Aeryse II., přezdívaného Šíleného krále, jenž vládnul Západozemí. Právě ten kvůli krvavému řádění způsobil konec tamní vlády Targaryenů i prakticky celé vymření rodu.

Co když se mu ale jeho dcera opravdu začíná až nebezpečně podobat? Tomu by prý ostatně napovídal i dialog s Daariem, který o ní mluví jako o dobyvatelce. Podle fanouškovské teorie je tak možné, že se z hrdinky stane jedna z největších záporných postav, s níž budou mít ostatní plné ruce práce. Dosavadní příběh Hry o trůny by to pak otočilo vzhůru nohama. Uvidíme, zda se fanouškovské spekulace nakonec potvrdí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také