návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

Jelen se na druhé desce Vlčí srdce vrací ke kořenům

Po úspěšném období debutového alba Světlo ve tmě přichází skupina Jelen se svou druhou deskou Vlčí srdce, jež vychází tento pátek 7. října pod labelem SinglTon/Universal Music. Kapela Jelen se s novým repertoárem chystá na podzimní turné, jehož vrcholem bude koncert ve Velkém sále pražské Lucerny.
Vydáno: 06.10.2016
Oficiální foto skupiny Jelen
Oficiální foto skupiny Jelen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Album Vlčí srdce se po textové stránce zabývá zejména tematikou konců a nových začátků. „Deska je hlavně o návratech ke kořenům. Proto se v písních opakují tradiční motivy jako láska, smrt, cesta. Myslím si, že člověk nemá zapomínat, odkud přichází,“ líčí frontman skupiny Jindra Polák, který je zároveň autorem textů.


jelenfoto1 Foto:


Na rozdíl od debutové nahrávky Světlo ve tmě vznikala novinka v již ustálené sestavě, do tvorby nových písní se zapojili všichni členové kapely. Produkci si opět vzal na starost osvědčený Martin Ledvina, kterého už skupina považuje v podstatě za svého osmého člena. Jelen tu čerpá ze svých folkových kořenů, do písní ale prostupuje i pověstná koncertní energie, se kterou v posledních dvou letech dobývá česká pódia.

K poslechu alba momentálně z éteru láká harmonická píseň Klidná jako voda. Jindra Polák ji původně napsal pro svoji dceru, nakonec se z ní ale stala oslava všech žen. „Shodili jsme se v kapele, že naše ženy v nás vyvolávají pocit jistoty, máme se kam vracet, a to nás hodně drží nad vodou,“ vysvětluje svou inspiraci.

jelenfoto3 Foto:


Na desce Vlčí srdce hostuje spřízněná písničkářka Kateřina Marie Tichá, která si zazpívala v songu Slunovrat, ve dvou skladbách dostala prostor Vu Thao Chi, talentovaná vietnamská zpěvačka z Plzně. Specifická je hned úvodní skladba Sám sebou, postavená netradičně pouze na vokálech bez hudebního doprovodu. V brzké době přijde jistě vhod i píseň Vánoční, která téma svátků podává z té druhé, o něco smutnější stránky.

Doprovodné turné k novému albu zahájí Jelen koncem října v Českých Budějovicích, napříč Českem bude putovat až do prosince. Finálový koncert proběhne 3. prosince v pražské Lucerně, kde kapela poprvé zahraje samostatně ve Velkém sále. Hostem turné bude vedle Kateřiny Marie Tiché i objev posledních měsíců, písničkář David Stypka, který se svou kapelou Bandjeez nedávno vydal EP Jericho a nyní chystá plnohodnotné album.

jelenfoto2 Foto:

 


Rozsáhlým turné Jeleni završí koncertně mimořádně nabitý rok. „Letos jsme si zahráli i na největších festivalech, a to častokrát ve skvělých časech. Nejvíc nás ale těší, že hudbu stále děláme pro radost, zachováváme si pozitivní energii uvnitř kapely a nevytrácí se z toho láska k muzice. Pořád fungujeme na bázi přátelství, jsme skoro jako rodina, a to je ještě důležitější než počet lidí na koncertě,“ ujišťuje Jindra Polák.

 Album Vlčí srdce navazuje na platinovou prvotinu Světlo ve tmě z roku 2014, která později vyšla i v reedici s duetem Co bylo dál? s Janou Kirschner. Z role nováčků se skupina rychle etablovala mezi stálice tuzemské hudební scény, mimo jiné získala hudební ocenění Anděl a napevno se zabydlela v line-upu předních domácích festivalů.

Jen během letošního léta odehráli přes stovku vystoupení, včetně série Majálesů nebo Kryštof Kempů. Jelení koncerty v letní sezoně vidělo přes 300 tisíc fanoušků.

VLČÍ SRDCE TOUR 2016

27. 10. 2016 – České Budějovice – KD VLTAVA

28. 10. 2016 – Karlovy Vary – LD STARÁ ROLE

29. 10. 2016 – Litomyšl –  MC KOTELNA

2. 11. 2016 – Strakonice – DK STRAKONICE

3. 11. 2016 – Cheb – KC SVOBODA CHEB

4. 11. 2016 – Klatovy – KULTURNÍ DÚM KLATOVY

5. 11. 2016 –  Havlíčkův Brod – KD OSTROV

10. 11. 2016 – Ostrava-Martinov –  GARAGE CLUB

11. 11. 2016 – Zlín – MASTERS OF ROCK CAFÉ

12. 11. 2016 – Pardubice – ABC KLUB

16. 11. 2016 – Bratislava – ATELIER BABYLON

17. 11. 2016 – Opava – KLUB STŘELNICE

19. 11. 2016 – Tábor – KULTURNÍ CENTRUM MILENIUM TÁBOR

24. 11. 2016 – Brno – KLUB FLÉDA

1. 12. 2016 – Liberec – LIDOVÉ SADY

3. 12. 2016 – Praha – LUCERNA VELKÝ SÁL

 

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportál http://bit.ly/1WL4MAL.

 

Jelen - Klidná jako voda 

http://jelenmusic.cz/

https://www.facebook.com/jelenmusic

 

Článek je zařazen v: album , píseň , srdce , deska , tma , Jana Kirschner , Světlo