Oficiální foto skupiny Jelen
Oficiální foto skupiny Jelen

Jelen se na druhé desce Vlčí srdce vrací ke kořenům

Publikováno: 06.10.2016
Po úspěšném období debutového alba Světlo ve tmě přichází skupina Jelen se svou druhou deskou Vlčí srdce, jež vychází tento pátek 7. října pod labelem SinglTon/Universal Music. Kapela Jelen se s novým repertoárem chystá na podzimní turné, jehož vrcholem bude koncert ve Velkém sále pražské Lucerny.

reklama

Album Vlčí srdce se po textové stránce zabývá zejména tematikou konců a nových začátků. „Deska je hlavně o návratech ke kořenům. Proto se v písních opakují tradiční motivy jako láska, smrt, cesta. Myslím si, že člověk nemá zapomínat, odkud přichází,“ líčí frontman skupiny Jindra Polák, který je zároveň autorem textů.


jelenfoto1 Foto:


Na rozdíl od debutové nahrávky Světlo ve tmě vznikala novinka v již ustálené sestavě, do tvorby nových písní se zapojili všichni členové kapely. Produkci si opět vzal na starost osvědčený Martin Ledvina, kterého už skupina považuje v podstatě za svého osmého člena. Jelen tu čerpá ze svých folkových kořenů, do písní ale prostupuje i pověstná koncertní energie, se kterou v posledních dvou letech dobývá česká pódia.

K poslechu alba momentálně z éteru láká harmonická píseň Klidná jako voda. Jindra Polák ji původně napsal pro svoji dceru, nakonec se z ní ale stala oslava všech žen. „Shodili jsme se v kapele, že naše ženy v nás vyvolávají pocit jistoty, máme se kam vracet, a to nás hodně drží nad vodou,“ vysvětluje svou inspiraci.

jelenfoto3 Foto:


Na desce Vlčí srdce hostuje spřízněná písničkářka Kateřina Marie Tichá, která si zazpívala v songu Slunovrat, ve dvou skladbách dostala prostor Vu Thao Chi, talentovaná vietnamská zpěvačka z Plzně. Specifická je hned úvodní skladba Sám sebou, postavená netradičně pouze na vokálech bez hudebního doprovodu. V brzké době přijde jistě vhod i píseň Vánoční, která téma svátků podává z té druhé, o něco smutnější stránky.

Doprovodné turné k novému albu zahájí Jelen koncem října v Českých Budějovicích, napříč Českem bude putovat až do prosince. Finálový koncert proběhne 3. prosince v pražské Lucerně, kde kapela poprvé zahraje samostatně ve Velkém sále. Hostem turné bude vedle Kateřiny Marie Tiché i objev posledních měsíců, písničkář David Stypka, který se svou kapelou Bandjeez nedávno vydal EP Jericho a nyní chystá plnohodnotné album.

jelenfoto2 Foto:

 


Rozsáhlým turné Jeleni završí koncertně mimořádně nabitý rok. „Letos jsme si zahráli i na největších festivalech, a to častokrát ve skvělých časech. Nejvíc nás ale těší, že hudbu stále děláme pro radost, zachováváme si pozitivní energii uvnitř kapely a nevytrácí se z toho láska k muzice. Pořád fungujeme na bázi přátelství, jsme skoro jako rodina, a to je ještě důležitější než počet lidí na koncertě,“ ujišťuje Jindra Polák.

 Album Vlčí srdce navazuje na platinovou prvotinu Světlo ve tmě z roku 2014, která později vyšla i v reedici s duetem Co bylo dál? s Janou Kirschner. Z role nováčků se skupina rychle etablovala mezi stálice tuzemské hudební scény, mimo jiné získala hudební ocenění Anděl a napevno se zabydlela v line-upu předních domácích festivalů.

Jen během letošního léta odehráli přes stovku vystoupení, včetně série Majálesů nebo Kryštof Kempů. Jelení koncerty v letní sezoně vidělo přes 300 tisíc fanoušků.

VLČÍ SRDCE TOUR 2016

27. 10. 2016 – České Budějovice – KD VLTAVA

28. 10. 2016 – Karlovy Vary – LD STARÁ ROLE

29. 10. 2016 – Litomyšl –  MC KOTELNA

2. 11. 2016 – Strakonice – DK STRAKONICE

3. 11. 2016 – Cheb – KC SVOBODA CHEB

4. 11. 2016 – Klatovy – KULTURNÍ DÚM KLATOVY

5. 11. 2016 –  Havlíčkův Brod – KD OSTROV

10. 11. 2016 – Ostrava-Martinov –  GARAGE CLUB

11. 11. 2016 – Zlín – MASTERS OF ROCK CAFÉ

12. 11. 2016 – Pardubice – ABC KLUB

16. 11. 2016 – Bratislava – ATELIER BABYLON

17. 11. 2016 – Opava – KLUB STŘELNICE

19. 11. 2016 – Tábor – KULTURNÍ CENTRUM MILENIUM TÁBOR

24. 11. 2016 – Brno – KLUB FLÉDA

1. 12. 2016 – Liberec – LIDOVÉ SADY

3. 12. 2016 – Praha – LUCERNA VELKÝ SÁL

 

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportál http://bit.ly/1WL4MAL.

 

Jelen - Klidná jako voda 

http://jelenmusic.cz/

https://www.facebook.com/jelenmusic

 

reklama