Showbyznys

16. října 2018 13:49

redakce Prima Lajk

Jelen spí v obilí. Předělávkou skladby Michala Tučného zve skupina na podzimní turné se zpěvákovou dcerou

Osobitou předělávkou písně Spím v obilí Michala Tučného zve skupina Jelen na podzimní turné, kterým vzdá poctu právě legendě české country. Exkluzivním hostem všech vystoupení bude zpěvákova dcera Míša Tučná, která si s Jelenem zazpívala i v představovaném singlu. Videoklip se natáčel v Hošticích u Volyně, kde Tučný v závěru života bydlel.

Na skladbu Spím v obilí upozornila sedmičlennou skupinu právě Míša Tučná. „Poslední týdny v kapele písněmi Michala Tučného všichni žijeme. Přibližně dvacet jsme jich natočili akusticky jako demosnímky. Chtěli jsme přijít na to, které nám interpretačně nejvíc sednou. A Spím v obilí jsme přehlédli. Pak nám ale Míša řekla, že patří k jejím nejoblíbenějším. Zkusili jsme ji zahrát společně a hned napoprvé bylo jasné, že je to jelení píseň – především energií. Všechno do sebe zapadlo hned na první dobrou,“ pochvaluje si zpěvák Jindra Polák.

Videoklip vznikal v Hošticích u Volyně, na místě, kam Tučný jezdíval na chalupu. V závěru svého života zde dokonce trvale žil. Právě zde se až donedávna konal festival Stodola Michala Tučného, na kterém shodou okolností Jelen na začátku své kariéry vystoupil. „Byl to jeden z prvních festivalů, na kterém jsme hráli. Když jsme se dozvěděli, že skončil, uvědomili jsme si, jakého jsme měli v Michalovi úžasného předchůdce a jak silně ho vnímáme jako jeden z lokálních kořenů naší muziky. On pro náš oblíbený žánr udělal nejvíc,“ přibližuje Polák.

Ve videoklipu kromě kapely a zpěvákovy dcery vystupuje také jeho žena Marta a nevlastní dcera Gabriela. Všichni symbolicky zapalují svíčku u jeho hrobu. Vidět je i slavný pomník ve tvaru klobouku, jehož autorem je sochař Michal Gabriel. „V době největší popularity Stodoly se k tátově hrobu stála i dvoukilometrová fronta. Fanoušci mu sem nosili květiny i kamínky. Nikdy nás nepřestávalo udivovat, jak ho národ miloval,“ vzpomíná Míša Tučná.

Turné začne 16. listopadu v Herálci a bude mít nakonec devět zastávek, o jednu víc, než bylo původně avizováno. Brněnský koncert totiž fanoušci beznadějně vyprodali, a tak kapela přidala druhý termín. Vyprodaný je již koncert v Olomouci a Třebíči. Poslední štace čeká na Jelena a Tučnou těsně před Vánoci v pražském Foru Karlín, kde zahrají 15. prosince.

„Některé skladby představíme s Míšou jako duet, jiná zazpívá ona sama. Vybrali jsme takové písně, které se budou hodit do našeho kapelního stylu. Vždy totiž ctíme původní úpravy a rozhodně bychom je nechtěli předělávat nějak násilně,“ slibuje formace, která přes léto absolvovala desítky festivalových vystoupení.

Podobně jako při všech svých koncertech, i na těch věnovaných Michalu Tučnému se bude Jelen snažit předat návštěvníkům radost a štěstí. „Bylo by hezké, kdyby se prostřednictvím Michalových písniček alespoň ve vzpomínkách vrátili na čundry, na táboráky, tam, kde tehdy jeho skladby zněly,“ zamýšlí se Jindra Polák. A Míša Tučná dodává: „Kéž by tátův odkaz třeba i prostřednictvím těchto koncertů žil dál.“

Jelen Tour 2018

16. 11. 2018 – Herálec

17. 11 2018 – Most

21. 11. 2018 – Hradec Králové

22. 11. 2018 – Olomouc – vyprodáno

24. 11. 2018 – Liberec

30. 11. 2018 – Třebíč – vyprodáno

10. 12. 2018 – Brno – vyprodáno

11. 12. 2018 – Brno – přidaný koncert

15. 12. 2018 – Praha

Jelen & Míša Tučná – Spím v obilí

https://www.jelenmusic.cz/

https://www.facebook.com/jelenmusic/


Přečtěte si také