Showbyznys

9. listopadu 2017 14:17

redakce Prima Lajk

Kapela Jelen vydává první živé dvojalbum a zpěvník se všemi svými písněmi

Závěr roku bude pro kapelu Jelen nabitý. Po albu chystá také vánoční koncerty, zve na ně živým záznamem písně Slunovrat!

Závěr roku bude pro kapelu Jelen nabitý. Během následujících týdnů ji čekají vlastní koncerty na Slovensku, v prosinci pak vyrazí na krátké vánoční turné s vrcholem v pražském Fóru Karlín. Kromě toho pro fanoušky připravila koncertní 2CD se záznamem loňského vystoupení v Lucerně a také zpěvník se všemi jeleními písněmi.

Koncertu ve Velkém sále pražské Lucerny, kde Jelen pokřtil své druhé album Vlčí srdce a zahrál i všechny osvědčené hity, přihlíželo loni v prosinci 2500 fanoušků. Jedinečnou atmosféru večera, naplněnou proslulou jelení energií a čirou radostí z muziky, nyní mohou okusit i ti, kteří na místě nebyli. Záznam vychází 10. listopadu na 2CD a jako bonus se fanoušci mohou těšit na dvě nové písně – Domů, věnovanou všem otcům, a také duet s kapelou Desmod nazvaný Plny dom.

Foto: Jiří Štarha/SinglTon

„Koncert ve velkém sále pražské Lucerny pro nás byl jednou z nejúžasnějších nocí loňského roku. Lucerna? Opravdu? Nezdálo se nám to? My, parta kámošů s banjem, trubkou, houslema, kytarama a jedním bubnem, a koncert ve vyprodané Lucerně? Ano, stalo se to a my si na památku ten koncert nahráli. Jsme pořád ta stejná banda jako na začátku, ale také jsme opravdová kapela. Připadáme si tak. A opravdová kapela se o svou hudbu vždy dělí se svými fanoušky,“ vysvětluje zpěvák Jindra Polák, co je k natočení živáku vedlo.Upoutávkou na 2CD Jelen: Živě v Lucerně je i koncertní video Slunovrat, natočené během loňského vyprodaného turné. Jde o píseň z alba Vlčí srdce, za které letos v květnu formace získala cenu Anděl v kategorii Skupina roku. Ve skladbě hostuje písničkářka Kateřina Marie Tichá. Kromě prvního živého alba vydává Jelen také svůj první zpěvník. Kniha přináší kompletní seznam jejich písní, veškeré texty i akordy. Vedle toho zahrnuje i příběh kapely, doplněný fotografiemi i zajímavostmi ze zákulisí. O grafické zpracování se postaral sám Jindra Polák. „Často se nás fanoušci ptají na texty a akordy k písničkám. Něco je na internetu, něco občas někomu napíšeme na papír, ale už i nám začalo chybět to něco, kde by byly všechny naše dosavadní písně pohromadě. Texty, akordy, fotky a k tomu pár průvodních slov,“ uvádí. Živé dvojalbum i zpěvník pokřtí Jelen 10. listopadu od 16 hodin v Paláci knih Neoluxor na pražském Václavském náměstí. V prosinci pak skupinu čeká série pěti speciálních vánočních vystoupení, která odstartuje 3. října v brněnském Sono centru. Jde o přidaný termín, koncert na témže místě o den později je totiž již dlouho dopředu vyprodán. Závěr turné obstará zastávka v pražském Fóru Karlín pouhý týden před Vánoci – 17. prosince. Půjde o dosud největší samostatný koncert v historii kapely. Hosty vánoční šňůry budou zpěvačka Debbi & Her Orchestra a tradičně také Kateřina Marie Tichá.

Foto: Jiří Štarha/SinglTonAktuálně Jelen zažívá své premiérové koncerty na Slovensku. Kapela Desmod je přizvala na své podzimní halové turné. Koncem listopadu pak Jelen absolvuje 4 samostatné slovenské koncerty.Termíny vánočních koncertů3. a 4. 12. Brno, Sono centrum5. 12. Ostrava, Rock and Roll Garage9. 12. Havlíčkův Brod, KD Ostrov17. 12. Praha, Fórum Karlín Termíny turné Jelen na Slovensku 21. 11. Nové město nad Váhom, Blue Note22. 11. Nitra, Music A Cafe23. 11. Trenčín, Piano Club24. 11. Trnava, Music A Cafehttp://jelenmusic.cz/https://www.facebook.com/jelenmusi

Foto: Jiří Štarha/SinglTon

Sdílejte článek
Štítky jelen hudba kapela album

Přečtěte si také