Showbyznys

19. dubna 2023 14:57

Karlos Vémola je trestně stíhán! Na jak dlouho může jít kvůli kšeftování se zvířaty do vězení?

Slavný MMA zápasník a milovník zvířat musí řešit nečekané trable.

Před pár dny slavil Karlos Vémola své další vítězství v MMA, nyní mu však do zpěvu rozhodně není. Podle informací webu Extra.cz totiž policie pokročila v případu vyšetřování jeho exotických zvířat a oblíbený bijec je nyní trestně stíhán! Vémola je obviněný z neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy, a dokonce i s jejich obchodováním. Za závažné obvinění mu prý hrozí až tři roky vězení a obviněný je společně s dalšími třemi lidmi.

Případ se týká dvou jeho bílých tygrů, jejichž původ nebyl papírově v pořádku. Tak zkušený chovatel, jakým je právě Karlos Vémola, pak měl podle prohlášení vědět, že u tygrů nebude moci jejich původ nijak prokázat. Prvním tygříkem je Šarlota, kterou si měl opatřit v květnu či červnu loňského roku. Zvíře podle obvinění předal kamarádovi T. L., ten ale po pár týdnech už nemohl zvíře dál přechovávat, tak Vémola kontaktoval dalšího člověka, P. P., aby si ho od něj odkoupil za částku 145 tisíc korun. „V poznámce platby na Vémolův účet stálo: ‚Vracím na kafe‘,“ tvrdí zdroj webu Extra.cz.

Problémy se ovšem vyskytly i u tygříka se jménem Antonie Ramba. Ani zde neměl Vémola v pořádku doklady a podle obvinění to moc dobře věděl. Na sociálních sítích proto dělal, že má zvíře pouze půjčené a požádal o pomoc A. Š. z důvodu legalizace původu mláděte. Zvíře měl pak dát ke svým dvěma tygrům a prý tvrdil, že se jedná o jejich potomka. V srpnu 2022 pak opravdu došlo k registraci mláděte. Testy DNA ovšem později prokázaly, že tygřík opravdu není jejich potomkem.

Ani zde tak MMA zápasník původ svého zvířete neprokázal. Policisté se navíc obávají dalšího obchodování s tygry. U Vémoly byla totiž údajně nalezena fotografie se čtyřmi mláďaty, a zatímco dvěma z nich mají být Šarlota a Antonie Ramba, o dalších dvou se nic neví. Vémolovův výčet prohřešků je pak poměrně dlouhý. Podle Zákona o obchodování s ohroženými druhy navíc nedostal výjimku k obchodování, i přesto ale podle obvinění s tygrem kšeftoval. Vyšetřovatelé si jsou pak jistí tím, že Vémola o svém nelegálním chování moc dobře věděl. Policie ovšem nechce uniklé informace prozatím nijak komentovat a mlčí také samotný Vémola. Co myslíte, opravdu hrozí Vémolovi vězení?

Sdílejte článek
Štítky policie tygr vězení věznice MMA Karlos Vémola obchod se zvířaty trestní stíhání

Přečtěte si také