Showbyznys

20. dubna 2023 15:07

Karlos Vémola ostře reagoval na trestní stíhání. Opravdu mu chce někdo zkazit zápas s Kinclem?

Daniel Škvor o zápasu Kincl vs. Vémola

Co si myslí populární zápasník MMA o kauze s tygry. Vážně čelí trestnímu stíhání a možnému vězení?

Světem MMA i mediálním prostorem proletěla během středy zpráva o údajném trestním stíhání populárního Karlose Vémoly. S informací přišel jako první web Extra.cz. Oblíbený zápasník má být obviněn z neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy či jejich obchodováním. Vémola pak podle obvinění údajně nedokázal prokázat původ tygřice Šarloty a Antonie Ramba. Podle informací mu mají hrozit až tři roky vězení.

Ke kauze už se samozřejmě vyjádřil i sám Vémola, který poskytl rozhovor pro web iSport.cz. Veškerou vinu pak popírá a slova o vážném trestu jsou dle něho také mimo. „Všude se teď dočítám, jak mi hrozí tři roky vězení. Tak to mi fakt nehrozí, i kdyby byla pravda, co si na mě vymysleli v udání, hrozí mi maximálně pokuta. Ale já jsem nic neudělal a za tím si stojím. Dál jen pokračuje vyšetřování, protože naprosto nesouhlasím s jakýmkoliv nařčením,“ tvrdí Vémola pro iSport.cz.

Tím ovšem Vémola nekončí. Podle něj je totiž aktuální mediální smršť pouze kampaní, která ho má vyhodit z koncentrace před blížícím se očekáváným zápasem s Patrikem Kinclem. „,Někdo to teď otvírá a vyjíždí s tím zase jenom proto, že se blíží květnová O2 arena. Jinak nechápu, proč se znovu píše o té samé kauze, o niž se psalo v prosinci, když jsem dorazil z nemocnice. Jedna a ta samá věc, která se nikam neposunula. Zvířata jsou pořád stejně dál u mě, starám se o ně a tak dále. Je to zkrátka omílání staré kauzy, jen aby se mi znepříjemnila příprava na zápas. Ale to se nepovede,“ dodává odhodlaně Vémola. Uvidíme, jak se k celé kauze vyjádří policie, pro českého Terminátora je ale očekávaný fight v O2 Areně stále největší prioritou.