Komedie Matky míří do kin jako první velký český film

Nová česká komedie Matky si na svoji premiéru počkala déle než půl roku. Z původního listopadového termínu se přesouvá na letošní léto a do českých a slovenských kin vstoupí jako jeden z prvních českých premiérových snímků 24. června. Příběhy čtveřice kamarádek, které ztvárnily Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková, se tak na plátna dostávají téměř po roce od loňského natáčení.

Ve filmu jsou čtyři hlavní hrdinky maminkami dohromady pěti dětí. Ve skutečnosti na herečky v tu dobu doma čekali čtyři vlastní potomci. Než se však přes covidové období snímek dostal do kin, věci se změnily, a Petra Hřebíčková s Gabrielou Marcinkovou se do premiéry postaraly o další dva přírůstky. Slovenská herečka porodila na konci března svého druhého syna Jakuba, Petru Hřebíčkovou čeká porod třetího dítěte v nejbližších týdnech. Poměrně čerstvou maminkou je i zpěvačka a herečka Berenika Kohoutová, která nazpívala ústřední song filmu s názvem Matky. Dámské obsazení filmu doplňují herečky Alena Mihulová, Zuzana Mauréry, Anna Polívková nebo Elizaveta Maximová.

To mužští hrdinové zatím počty potomků nezvyšují a do premiéry tak u herců zřejmě zůstane všechno při starém. V hlavních mužských rolích se ve filmu objeví Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Štěpán Benoni, Václav Neužil a Vladimír Polívka, ve vedlejších pak například Viktor Preiss, Ondřej Pavelka, Jan Dolanský či Filip Rajmont.

Snímek Matky byl natočen loni v létě za přísných covidových opatření. Po téměř roce se tak dostává do kin snad už v mírnějším režimu. Produkuje jej společnost Up&Up production Moniky a Jana Schwarczových, distributorem je společnost Bontonfilm.

„Držíme palce nejen Matkám, ale i všem ostatním filmům, které se rozhodly vstoupit do kin po tak dlouhé pauze právě v tomto období. Věříme, že návštěva kina všem chybí stejně jako nám, že filmy znovu přilákají své diváky a že se všichni před plátny zase potkáme,“ svěřila se producentka snímku Monika Schwarcz. „A mé osobní přání je, aby Matky dělaly radost a dopřály hodinu a půl odpočinku a zábavy každé mamince, která si se svými dětmi poslední rok užila se vším všudy. Jste hrdinky!“ dodala.


Přečtěte si také