Showbyznys

29. ledna 2015 15:23

Lenka Zajícová

Konec týdne přichystal ohrožení: Na co máte dávat pozor?

V České republice je neobvykle nízký tlak. Platí to už pro čtvrtek a nejhůř má být v pátek ráno. Takže pozor by si měli dát všichni, koho výkyvy tlaku umí potrápit. A tentokrát mohou trpět bolestmi hlavy a dalšími projevy i lidé, kteří to obvykle ani nevnímají.

Tlak by se měl snížit nejvíce v pátek ráno, kdy se očekává 973–975 hektopascalů. Rekord z února 1989 z Čáslavi je přitom 967 hektopascalů. Běžná lednová hodnota atmosférického tlaku v Česku je 1013 hektopascalů.

Takže... Kdo má nízký tlak, neměl by zprudka vstávat (co třeba nevstávat vůbec?:-), měl by dodržovat pitný režim a vyhýbat se stání ve stísněných vydýchaných prostorách.

"Hypotenze se projevuje únavou, spavostí, slabostí, bolestmi hlavy, studenými končetinami. U těžší hypotenze pacienti popisují mžitky před očima, zalití studeným potem, závratě, může dojít až k omdlívání (zejména u mladých vysokých lidí je časté omdlívání při dlouhém stání, zejména při kombinaci s vydýchaným vzduchem – MHD, sborová pěvecká vystoupení). Běžný projev hypotenze, který v životě potká skoro každého, jsou mžitky před očima, slabost, motání hlavy, po rychlém zvednutí např. ze sedu do stoje." (oficiální zdroj)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také