Showbyznys

12. srpna 2015 17:19

Petr Cífka

KONEČNĚ! Blíží se nová trilogie o Batmanovi! Kdo ji natočí? A kdy ji uvidíme?

Po skvělé trilogii o Temném rytíři od Christophera Nolana zůstala na hollywoodském nebi velká mezera. Kdo ji zacelí? Nejspíš Ben Affleck. A vydatně!

Kdybyste se před pár lety pídili po tom, kdo je největší loser Hollywoodu, asi byste se dostali k Benu Affleckovi. Dostal kopačky od Jennifer Lopez, ale ještě před tím si s ní stačil zahrát v Lásce s rizikem, filmu, který je zábavný asi jako čekání v zubní ordinaci. Nikdo s ním nechtěl mít nic společného, na jeho filmy se nechodilo a dělali si z něj srandu i v Griffinových.

Tak trochu se zapomnělo na to, že má Oscara za scénář k filmu Dobrý Will Hunting a ten mu v době, kdy jako herec nikoho nezajímal, otevřel dveře k režii. Dnes má jako režisér na kontě tři filmy a jeho Argo mu dokonce vyneslo dalšího Oscara. A samozřejmě i nabídky na role, na jaké nemohl před pár lety pomyslet...

Už na jaře ho uvidíme jako miliardáře Bruce Waynea, jenž se rád po nocích převléká za netopýra a v Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti dost pravděpodobně rozbije tlamu největšímu komiksovému správňákovi všech dob. A to je dobře, kdo by taky fandil chlapovi, co se ještě nedávno proháněl po filmovém plátně ve slipech oblečených přes tepláky?

Samotný Batman si na vlastní film ještě počká, ale studio si řeklo, že když už má Afflecka jako herce, proč ho nepostavit i za kameru? A teď to vypadá, že se za ní tahle hvězda bude muset uvelebit na trošku delší dobu. Šéfové studia totiž už Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti viděli (koukat na filmy půl roku před premiérou je jedna z výhod toho, že šéfujete filmovému studiu s miliardovými tržbami) a film se jim líbil. I když to není asi úplně správné slovo. Doslova si z něho nadělali do kalhot. Nadšením pochopitelně. Během promítání se prý tleskalo a to hlavně Affleckovi, jehož Batman je zase trošku jiný, rozhodně ale hodně zajímavý.

A nejspíš i díky tomu hodili hlavouni pod stůl nápad, že by Affleck mohl batmanovskou sólovku režírovat. Proč chystat jeden film, když to může být celá trilogie? Z kostýmu netopýra se tedy hvězda Armageddonu a Pearl Harbor jen tak nedostane. Prvního filmu bychom se měli dočkat v roce 2018, což není tak daleko, Affleck však bude nejspíš muset udělat pár změn ve svém diáři. Na podzim 2016 byla totiž naplánovaná premiéra jeho gangsterky Live by Night, kde se po jeho boku měly objevit krásky Sienna Miller a Zoe Saldana, ale kvůli novým povinnostem si na film počkáme alespoň do přespříštího roku.

Každopádně pokud by dnes někdo Affleckovi tvrdil, že je loser, pravděpodobně by ho umlátil Oscary a nakonec mu řekl něco jako „I´m Batman a nejmíň čtyřikrát!“


Přečtěte si také