reklama

reklama

Helena Houdová je Kozoroh

Kozoroh 2014

jana.divisova. Publikováno:

reklama

LEDEN

Jste pod tlakem, ale jako každý člověk, který je nastavený především na výkon, přiznáváte, že se vám to vlastně líbí. Potíž je s okolím, které má pocit, že byste se alespoň v první lednové dekádě měli z přemíry úkolů hroutit, a nechápe, jak to děláte, že jste stále v pohodě. Od 12. ledna výše se připravte na situace, kdy budete muset hájit a obhájit své zájmy.

ÚNOR

Jste daleko vnímavější než obvykle a jemné předivo mezilidských vztahů vám odhaluje veškerá svá tajemství. Soukromí ponechte začátek měsíce, kdy můžete téměř zázračně upevnit svou lásku a veškeré příznaky krize zahnat hodně daleko. Pracovním záležitostem věnujte zejména dny na samém konci měsíce, kdy stacionární Merkur uvolňuje energii Marsu ve vašem sektoru ctižádosti a kdy se vám daří téměř zázračně.

BŘEZEN

Merkur je až do 17. března ve Vodnáři a vy si vybíráte úroky z toho, co jste své kariéře až dosud věnovali. Nebojte se, svět vás ocení po zásluze a daleko víc, než byste se ocenili sami. Příznivá je i Venuše, která je od 5. března až do konce měsíce ve vašem sektoru majetku vlastního. Neuchází se o vás náhodou člověk, jehož finance by všechny vaše problémy vyřešily rychle, elegantně a navždy?

DUBEN

Zatímco až dosud se vám v práci dařilo jedna radost a vaše kariéra jen kvetla, teď nastal čas, abyste se stáhli a pole působnosti uvolnili konkurenci. Týká se to zejména dnů mezi 7. a 23. dubnem, kdy je Merkur v Beranu a kdy hrozí, že se i vy zařadíte mezi lidi, kteří nejdříve jednají, potom přemýšlejí, a na samém konci toho, co udělali, řekli, podepsali a slíbili, upřímně litují.

KVĚTEN

V minulém měsíci šlo o práci a o to, abyste na své cestě ke kariéře nenadělali zbytečné chyby. Teď je potřeba, abyste se věnovali soukromí. Venuše, která se od 3. do 29. května nachází v Beranu, nejednou zapříčiní situaci, kdy se dozvíte, že myslíte především na sebe a vaši blízcí vás nebaví. Snažte se, aby pochopili, že to tak opravdu není!

ČERVEN

Příjemný měsíc, kdy sice tlaky na vaše pracovní výkony přetrvávají, ale vás nestresují a zvládáte je tak dobře, jak se jenom dá. Příznivá je zato Venuše, jež se až do 23. června nachází v Býku, a Merkur, který je do 17. června ve vašem partnerském sektoru. Pokud vaše polovička přijde s nápadem na revoluční životní změny, neříkejte, že je to nesmysl, ale alespoň nad jejími slovy přemýšlejte.

ČERVENEC

Do 26. července se sice nezastavíte, ale pak se můžete otočit a s pýchou sečíst všechno, co se vám za posledních sedm měsíců povedlo. Věci, které plánujete spolu s partnerem, byste měli mít hotové do 16. července. Následně se Jupiter přesouvá do vašeho sektoru majetku cizího a vy začnete přemýšlet, zda a od koho si na své ctižádostivé záměry půjčíte a jaké budou splátky.

SRPEN

Kombinace Marsu ze Štíra a Venuše, která je až do 12. srpna v Raku, je vám sama o sobě příznivá. Veškeré partnerské záležitosti se pod jejím vlivem odvíjejí skvěle a vy konečně prožíváte harmonické partnerství, po kterém jste vždycky toužili. Potíž je v tom, že Mars ze Štíra vytváří kvadraturu s Jupiterem. Dejte si pozor, abyste si lásku nepletli s kšeftem, a člověka, jehož milujete, se nesnažili uplatit něčím, na co vy nemáte právo a on nárok.

ZÁŘÍ

Bohužel nebo bohudík nepatříte k lidem, kteří mají čas na povlovné prožívání babího léta. Může za to Merkur, který je od 2. do 27. září ve Vahách, a jenž vás přinutí, abyste se ještě jednou vrátili k pracovním záležitostem, co jste řešili v první polovině roku. Neváhejte a věnujte jim přesně tu pozornost, kterou vyžadují! Toho, že by bylo doma zle, se nebojte. Venuše je po většinu měsíce v Panně a partner stojí na vaší straně.

ŘÍJEN

Na začátku měsíce je Merkur ve Štíru, což zaručí, že vám jde práce skvěle od ruky. Když pak po 10. říjnu zacouvá do Vah, musíte se ještě jednou vrátit k pracovním záležitostem, které jste už považovali za vyřešené. Je to ale opravdu naposledy! V práci počítejte s kolegou, který vám dá najevo své city a ani ho nenapadne, že byste své zdvořilé odmítání mohli myslet vážně.

LISTOPAD

Jde o měsíc, kdy se vám daří všechno, na co jenom sáhnete – ale musíte si to správně načasovat. Období, kdy se můžete s úspěchem věnovat čemukoliv, je jen mezi 9. a 17. listopadem. Dny před 9. listopadem věnujte řešení upevňování svého partnerského vztahu, dny po 17. listopadu podepisování smluv s dlouhodobým dopadem, které mají pozitivně ovlivnit život váš i celé vaší rodiny.

PROSINEC

Na začátku měsíce, kdy je Merkur spolu s Venuší ve Střelci, se stáhněte do pozadí. Naštěstí mají lidé kolem vás rozum, a odvážlivec, který by vás požádal o spoluúčast při přípravě vánočního večírku, se nenajde. Na Vánoce se můžete upřímně těšit, protože budou skvělé. Merkur je spolu s Venuší ve vašem znamení a vy prožíváte svátky, kdy lásku a pohodu opravdu nemusíte předstírat.

reklama