Královna Alžběta prý hodlá skončit s vládnutím! Kdo bude novým králem Velké Británie?

Další drb, nebo jedna z nejvíce nečekaných zpráv roku?

Velká Británie a další země včetně Austrálie se možná brzy dočkají nového krále! Proč? Královna Alžběta II., která letos oslavila už své 91. narozeniny a je nejdéle vládnoucí panovnicí v dějinách Spojeného království, totiž údajně přemýšlí o své abdikaci a odchodu z veřejného života! Právě o těchto spekulacích momentálně píší britská média v čele s Daily Mail a odvolávají se na zdroje z Buckinghamského paláce.

Královna totiž údajně úzkému kruhu svých nejvěrnějších oznámila, že pokud bude ve svých 95 letech stále naživu, hodlá využít aktu v zákoně a na svou pozici abdikuje. Pokud k této situaci dojde, hodlá za čtyři roky odejít z veřejného života stejně, jako to udělal před několika dny její manžel, princ Philip. A co stojí za důvodem jejího údajného rozhodnutí? Královna si je prý vědoma svého vysokého věku a chřadnoucího zdraví a chce tak v ideální čas raději předat vládu do těch správných rukou.

Jejím nástupcem a budoucím králem Spojeného království se má pak samozřejmě stát její syn princ Charles, i přesto že se v britských médiích několikrát spekulovalo o možném kralování prince Williama. Nakonec se však bude královna samozřejmě řídit tradicemi a předá království do rukou svého nejstaršího syna. Co myslíte, zakládají se tyto spekulace na pravdě, nebo se jedná o další nepodložený drb britských médií?

Sdílejte článek
Štítky královna Alžběta Alžběta II. abdikace

Přečtěte si také