Showbyznys

12. října 2022 11:47

redakce Prima Lajk

Královský palác oznámil datum korunovace Karla III. Kdy se stane plnohodnotným králem?

Buckinghamský palác oznámil datum korunovace krále Karla III.

Karel III. se stal oficiálně králem Velké Británie ihned po smrti své matky královny Alžběty II. Aby však byl plnohodnotným panovníkem, musí také podstoupit tradiční korunovační obřad. A právě jeho datum nyní Buckinghamský palác konečně oficiálně stanovil na 6. května příštího roku.

Obřad proběhne standardně ve Westminsterském opatství v Londýně a povede jej arcibiskup z Canterbury. Po boku nového krále pak bude pochopitelně stát jeho choť Camilla. Spekuluje se i o tom, že by tentokrát mohl rituál být zkrácen ze čtyř hodin na pouhou jednu, kdy by se vynechaly některé prvky ze středověku, omezil se počet hostů a celý proces se znatelně urychlil. To ale zatím palác nepotvrdil.

@british_royal_tw

GOD SAVE THE QUEEN!!! #coronation #platinumjubilee #queenelizabethii #1953

♬ 原聲 - Royal family 王室家族 - 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 👑

Alžběta II. vládla 70 let a její syn Karel III., který se na svou vládu načekal několik dekád, se tak stane nejstarším korunovaným panovníkem v historii Británie. Ke korunovaci taky dojde jen pár měsíců poté, co na obrazovky dorazí očekáváná pátá řada seriálu Koruna, v níž si po předchozím představiteli Karla III. Joshi O’Connorovi zahraje roli tehdejšího prince Walesu Dominic West.

Sdílejte článek
Štítky Alžběta II. král Buckinghamský palác Karel III.

Přečtěte si také