reklama

reklama

Kruhová terapie Petra Lexy a Celeste Buckingham! V novém videoklipu kapely Slza se dozvíte mnohem víc, a budete překvapeni

Publikováno: 06.02.2018
Jedna z nejpopulárnějších českých popových kapel Slza spojila své síly s vynikající slovenskou zpěvačkou Celeste Buckingham, a vznikl tak působivý československý duet s názvem Na srdci.

reklama

Jedna z nejpopulárnějších českých popových kapel Slza spojila své síly s vynikající slovenskou zpěvačkou Celeste Buckingham, a vznikl tak působivý československý duet s názvem Na srdci, který má velké předpoklady navázat na úspěšné československé duety posledních let. Emotivní píseň, která pochází z výtečného alba Holomráz, dokresluje skvěle zpracovaný slow motion videoklip v režii Radima Věžníka. Už za pár dní budou moci fanoušci kapely i tuto píseň slyšet naživo, neboť Slza vyjede na své první halové turné, které odstartuje 28. února v brněnské hale Vodova. Kromě nových písní na návštěvníky čeká detailně propracovaná vizuální show.

Na srdci 1
Autor: Filip Anton Na srdci 1


Na srdci je po Létu lásky druhou písní, ve které kapela Slza oslovila ke spolupráci dalšího interpreta. Tentokrát se jím stala jedna z nejlepších slovenských zpěvaček současnosti Celeste Buckingham, jejíž skladba Crushin‘ My Fairytale se umístila v prestižní hitparádě Billboard a rovněž získala nominaci MTV Europe Music Award pro nejlepší český/slovenský výkon. A před pár týdny vydala své nové album Bare. Autorem textu ke skladbě Na srdci je dvorní textař Slzy Ondřej Ládek a o přebásnění slovenské části se postarala písničkářka Mirka Miškechová.

 

 

Skladba Na srdci je o rozchodu dvou lidí, kteří se snaží svůj vztah ukončit tak, aby v jejich myslích zůstal jako krásná vzpomínka. Příběh je vyprávěný prostřednictvím jejich vzpomínek a má otevřený konec, tudíž má ve výkladu divák volnou ruku. „Hlavní dějová linie videoklipu se odehrává na terapeutickém sezení a točila se ve slow motionu, aby se následně docílilo temné a syrové nálady scén. A to vypadá tak, že se vše točí do písničky, která je ve dvojnásobně zrychleném tempu včetně zpívání. Když jsme takto museli zpívat a poslouchat písničku celý den, vypadalo to, že díky natáčení budeme všichni muset vyhledat terapii skutečnou,“ komentuje se smíchem Petr Lexa a Lukáš Bundil vznik klipu.

Na srdci 2
Autor: Filip Anton Na srdci 2


„Jedná se o textově i hudebně silnou skladbu, navíc ve formátu česko-slovenského duetu. Rovněž u samotného klipu jsme nechtěli nic obyčejného. Proto jsme Petra a Celeste zasadili do prostředí kruhové párové terapie, kde naplno proběhne jejich názorový střet,“ doplňuje autor původního námětu a režisér Radim Věžník.

Klip se natáčel převážně na Hradčanském náměstí v nádherných reprezentačních prostorách Martinického paláce, kam veřejnost běžně nemá přístup. Den natáčení exteriérů byl v té době jediným dnem, kdy v Praze sněžilo, což perfektně podpořilo celkovou atmosféru videoklipu.

„Práci na této úžasné písni jsem si moc užila, a to jak ve studiu, tak i při samotném natáčení videoklipu. O to více se těším, až si duet se Slzou budu moci zazpívat naživo. První příležitostí bude Holomráz Tour 2018, v rámci které vystoupím na koncertu v Praze, Brně a Ostravě, “ dodává závěrem Celeste Buckingham.

Na srdci 3
Autor: Filip Anton Na srdci 3


HOLOMRÁZ TOUR 2018

28. 2. Brno-Královo Pole  Sportovní hala Vodova

1. 3. Zlín Sportovní hala Euronics

2. 3. Ostrava-Zábřeh  Ostravar Vítkovice

7. 3. Praha 9 Arena Sparta

8. 3. Hradec Králové  Sportovní hala Slavia

9. 3. Liberec  Dům kultury Liberec

21. 3. České Budějovice  Pavilon T1, Výstaviště České Budějovice

22. 3. Plzeň 2-Slovany Sportovní hala Lokomotiva

Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketportál. K dispozici je limitované množství vstupenek a 3 druhy vstupného: jdu sám (cena 390 Kč, vstupenka pro 1 osobu), jdeme ve dvou (cena 700 Kč, vstupenka pro 2 osoby), jdeme ve čtyřech (cena 1200 Kč, vstupenka pro 4 osoby).

 

https://www.facebook.com/skupinaslza

https://www.skupinaslza.cz/